Výstraha pre Košice a okolie: Hodiny, ktoré budú pre mnohých peklom!

Meteorológovia dvíhajú varovný prst pre celý okres Košice a okolie. Vydali výstrahu prvého stupňa. Zapíšte si presné časy, aby ste sa vedeli pripraviť.

Aktualizované Lenka Fedorová
Ilustračný obrázok k článku Výstraha pre Košice a okolie: Hodiny, ktoré budú pre mnohých peklom!
Zdroj: TASR

Odborníci zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ) zverejnili na svojej webovej stránke výstrahu, ktorá upozorňuje na blížiace sa vysoké teploty v okrese Košice mesto a Košice-okolie.

,,V okrese Košice sa MIESTAMI očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 – 34 °C," informovali meteorológovia. Výstraha je vydaná na štvrtok, 23. jún 2016 od 13:00 do 18:00 hodiny.

Podľa meteorológov by mali teploty v piatok 24. júna 2016 ešte vzrásť a to v časoch od 13:00 do 18:00 hod. až do 35°C. Ako ďalej uviedli, vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

,,Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká." upozorňujú odborníci v súvislosti s piatkovými teplotami.

Správu sme aktualizovali 22. júna o 12 :31, na základe údajov SHMÚ.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame