Lenka Fedorová Samospráva

Výtlky na košických cestách: Ktoré úseky sa tešia oprave?

Zima je preč, a tak sa na cestách začali objavovať výtlky, ktoré znepríjemňujú život motoristom. Kým mesto začalo s ich rekonštrukciou, kreatívni Košičania ich opravili po svojom.

Ilustračný obrázok k článku Výtlky na košických cestách: Ktoré úseky sa tešia oprave?
Zdroj: TASR

Nedávno sme vás v článku Výtlky v Košiciach: Na týchto miestach radšej spomaľte, FOTO. informovali o miestach v Košiciach, na ktorých by ste si mali dávať obzvlášť pozor. Zdobia ich výtlky, ktoré na autách môžu narobiť poriadne škody. Mesto v týchto dňoch začalo s ich opravami.

Ako magistrát informoval na svojom webe, po tuhej zime, ktorá sa podpísala pod zlý stav vozoviek, začali cestári výrobu teplej asfaltovej zmesi.

V súčasnosti sa začalo s opravou komunikácií, ktoré sú obchádzkovými trasami počas rekonštrukcie električkovej trate pod mostom VSS. Ide o Slaneckú cestu, Hanisku, Ľudvíkov dvor, okolie Pereša, časť Rastislavovej ulice pri cintoríne. Opravy sa dočkala aj Alejová, Staničné námestie, Americká trieda na Sídlisku Ťahanovce a ulica Jána Pavla II. na KVP.

Výtlky však možno aj naďalej nahlasovať na e-mailovú adresu vytlky@kosice.sk. Podľa informácii magistrátu je na údržbu ciest na tento rok v rozpočte vyčlenených 1,5 milióna eur, čo zahŕňa opravu ciest, chodníkov, schodoch a opravu dažďovej kanalizácie.

Niektorí akční Košičania však iniciatívu prevzali do vlastných rúk a s výtlkmi sa popasovali po svojom. Výsledkom boli kreácie, ktoré si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Kreativite sa medze nekladú: Takto sa s výtlkmi popasovali na košickom sídlisku
8
Galéria
Zdroj: TASR

Zdroj: kosice.sk

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM