Eva Mikulová Správy

V piatok sa v Košiciach konajú hneď dva protesty: Za slušné Slovensko a Klimaštrajk

Po dlhšej letnej prestávke sa opäť zaplnia námestia našich miest protestujúcimi občanmi, ktorí si želajú zmenu a dôkladné vyšetrenie vraždy Jána a Martiny.

Ilustračný obrázok k článku V piatok sa v Košiciach konajú hneď dva protesty: Za slušné Slovensko a Klimaštrajk
9
Galéria
Zdroj: TASR

Organizátori protestov Za slušné Slovensko opäť po niekoľkomesačnej prestávke pozývajú ľudí na námestia. V Košiciach sa bude protest konať v piatok 20. septembra o 18,00 hodine pri Dolnej bráne.

Chcú novú vládu

„Od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej prešlo viac ako 18 mesiacov. Počas vyšetrovania tejto dvojitej vraždy sa odhalilo mnoho ďalších hrozných vecí: prepojenia a vplyv Mariána Kočnera na politikov a predstaviteľov štátnych orgánov, použitie vládneho špeciálu na únos vietnamského občana, Tibor Gašpar sa odhalil ako nedôveryhodný policajný prezident a Mária Trošková s Viliamom Jasaňom ako spojka medzi úradom vlády a talianskou mafiou,“ informujú organizátori.

„Veríme, že vyšetrovanie bude čoskoro ukončené a páchatelia obžalovaní. Naša prvá požiadavka sa vďaka odvážnej a dôkladnej práci vyšetrovateľov a prokurátorov napĺňa,“ dodávajú.

Druhá požiadavka – nová a dôveryhodná vláda – získava na dôležitosti každou ďalšou odhalenou kauzou, ako aj prichádzajúcimi voľbami.

„Chceme vládu, ktorá je založená na demokratických princípoch a nemá prepojenia na organizovaný zločin. Vládu, ktorá dokáže obnoviť dôveru ľudí v štátne inštitúcie,“ je požiadavka organizátorov.

Aj klimaštrajk

Na celom svete sa v piatok 20. septembra koná aj štrajk za klimatickú spravodlivosť. V Košiciach bude v ten istý deň od 11,00 do 13,00 hodiny pri Dolnej bráne.

„Klimatická zmena je hrozba, ktorej čelíme všetci, bez ohľadu na štátnu príslušnosť, farbu pleti či vierovyznanie. Je zásadné, aby politici všetkých krajín, vrátane tých slovenských, začali brať túto tému vážne a riešiť ju,“ vyzývajú organizátori.

Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM