Správy

Zamestnancom UPJŠ uľahčia presun medzi areálmi elektrokolobežky

Elektrické kolobežky môžu najnovšie využívať zamestnanci Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach na presun medzi jednotlivými univerzitnými areálmi.

Ilustračný obrázok k článku Zamestnancom UPJŠ uľahčia presun medzi areálmi elektrokolobežky
Foto: Eva Mikulová

K dispozícii majú na to od štvrtka (18. 7.) desať elektrokolobežiek, ktoré univerzita zakúpila.

Takýmto dopravným prostriedkom sa tak zamestnanci môžu prepraviť napríklad z Rektorátu UPJŠ na Šrobárovej ulici na ďalšie univerzitné či fakultné pracoviská – na Triede SNP, Jesennej, Mánesovej, Kováčskej, Popradskej ulici či v Parku Angelinum.

Neskôr aj pre študentov

„Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach chce byť lídrom nielen v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu, ale aj v starostlivosti o životné prostredie. Okrem stavebných projektov na znižovanie energetickej náročnosti budov je našou prioritou prispieť aj k znižovaniu emisií produkovaných autami. Preto začíname skúšobnou prevádzkou e-kolobežiek pre zamestnancov na presuny medzi areálmi,“ uviedol kvestor UPJŠ Michal Tkáč.

Elektrické kolobežky označené logom univerzity a jej 60. výročia budú pre zamestnancov k dispozícii na Šrobárovej ulici. V ďalších mesiacoch by k desiatim e-kolobežkám, ktoré zakúpila, mali pribudnúť ďalšie. V prípade pozitívnych ohlasov ich neskôr budú môcť využívať aj študenti.

„Univerzita sa hlási k trendom Ministerstva hospodárstva SR v súvislosti s podporou elektromobility. V súčasnosti v spolupráci s košickou samosprávou a ďalšími spoločnosťami realizujeme analýzu vhodnosti umiestnenia nabíjacích staníc e-bicyklov, e-kolobežiek, e-skútrov a e-automobilov v univerzitných areáloch,“ dodal rektor UPJŠ Pavol Sovák.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie