Rôzne

Zateplenie košickej bytovky: Obyvatelia sa ocitli na súde, hrozia im obrovské POKUTY

Obyvatelia bytového domu v Košiciach sa ocitli na súde kvôli zatepľovaniu. Museli už zaplatiť desaťtisícové pokuty a hrozia im ďalšie.

Ilustračný obrázok k článku Zateplenie košickej bytovky: Obyvatelia sa ocitli na súde, hrozia im obrovské POKUTY
Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Pred dvanástimi rokmi sa v Košiciach rozhodli zatepliť bytový dom. Problémy nastali, keď bývalý správca bytovky nezaplatil stavebnej firme posledné faktúry vo výške takmer 80-tisíc eur. Nedodali vraj to, na čom sa dohodli. O prípade informoval portál tvnoviny.sk.

Situácia sa dostala pred súd, avšak firma nemohla žalovať správcu, ale vlastníkov, ktorí sú tak nútení riešiť svoje záväzky. Tie sa za tie roky vyšplhali na ohromné sumy. Stavebná spoločnosť sa rozhodla požadovať aj zmluvnú pokutu vo výške 432 000 eur.

„Súdy neskôr rozhodli, že zaplatiť musia 77-tisíc a k tomu úroky. Vlastníci sa odvolali a čakajú. Iný súd medzitým rozhodol, že musia vyplatiť aj pôvodnú 80-tisícovú istinu a 42-tisíc eur úroky z omeškania. O tieto úroky sa teraz súdia s bývalým správcom,“ píše portál tvnoviny.sk.

Niektorí obyvatelia si museli požičať peniaze na uhradenie svojich záväzkov a existuje riziko, že zaplatiť budú musieť ďalších viac ako 100-tisíc eur na zmluvnej pokute.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM