Lukáš Zavacký Správy

Zdravé deti sa s mentálne postihnutými v Košiciach spojili: Riaditeľka špeciálnej školy vyzdvihla pozitíva, FOTO

Spolupráca zdravých detí s mentálne postihnutými. To bolo hlavným cieľom špeciálnej udalosti, ktorá sa odohrala v Košiciach. O čo išlo? Dozviete sa i z fotografií!

Ilustračný obrázok k článku Zdravé deti sa s mentálne postihnutými v Košiciach spojili: Riaditeľka špeciálnej školy vyzdvihla pozitíva, FOTO
Foto: Lukáš Zavacký / Zdroj: Dnes24.sk

Turnaj v unifikovanom futbale zorganizovalo Slovenské hnutie špeciálnych olympiád v Bratislave, Občianske združenie ŠTUMP a Špeciálna základná škola Rovníková 11 v Košiciach. V mužstvách sa predstavilo päť hráčov so zdravotným obmedzením, ku ktorým sa pridali traja zdraví futbalisti od partnerov.

„Družstvá sa zložili zo zmiešaných detí. Ide o myšlienku, kde sa športovci musia navzájom rešpektovať, tolerovať, zvládnuť spoluprácu. Všetci si počínali veľmi dobre, k čomu prispelo aj počasie,“ uviedla riaditeľka spomenutej školy, Mgr. Jana Valenčáková.

„Súťaž sme usporiadali v rámci Európskeho futbalového týždňa. V tomto čase je mnoho športovcov zapojených do rôznych podujatí. U nás je to myšlienka unifikovaného športu, nielen futbalu. Podstata spočíva v jednotnom tréningu a súťažení,“ upresnila.

Konkrétne tento turnaj absolvovali štyri inštitúcie z nášho mesta, a to Špeciálna základná škola Rovníková 11, Špeciálna základná škola Inžinierska 24, Špeciálna základná škola Odborárska 2 a Občianske združenie ŠTUMP Košice, ale aj Špeciálna základná škola Veľké Kapušany a Spojená škola Moldava nad Bodvou.

Môže vás zaujímať:

Zábery z unifikovaného turnaja v Košiciach
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie