Správy

ZOZNAM obcí, ktoré čaká ďalšie kolo testovania

Slovensko čaká cez víkend ďalšie kolo plošného testovania. Pozrite sa, ktorých obcí v okrese Košice-okolie sa bude týkať.

Ilustračný obrázok k článku ZOZNAM obcí, ktoré čaká ďalšie kolo testovania
Zdroj: TASR/František Iván

Najbližší víkend 21. a 22. novembra sa uskutoční ďalšie kolo plošného testovania antigénovými testami. Bude sa týkať obcí, kde bolo minimálne jedno percento pozitívne testovaných.

Na rozdiel od predošlých kôl bude na absolútne dobrovoľnej báze.

Informoval o tom minister obrany Jaroslav Naď po pondelkovom (16. 11.) rokovaní Ústredného krízového štábu SR. „Tentokrát to testovanie urobíme na absolútne dobrovoľnej báze, bez akýchkoľvek zvýhodnení tých ľudí, ktorí sa toho zúčastnia,“ uviedol Naď. Chcú podľa neho vidieť, ako k tomu pristúpia obyvatelia, ale aj samosprávy. Niektoré procesy sa už podľa neho realizujú.

Testovanie sa uskutoční v celkovo 458 mestách a obciach. Odberové miesta budú otvorené od 8.00 hod. do 20.00 hod.

Zoznam obcí

Plošné testovanie sa bude cez víkend týkať aj obcí v okrese Košice- okolie. Pri určovaní obcí sa brali do úvahy výsledky prvého kola testovania keďže druhé kolo sa v tomto okrese nekonalo.

Uskutoční sa v týchto 24 obciach: Čakanovce, Herľany, Štós, Vyšná Hutka, Chorváty, Ploské, Mokrance, Ždaňa, Rankovce, Buzica, Kalša, Nižný Čaj, Gyňov, Čečejovce, Kráľovce, Peder, Háj, Beniakovce, Valaliky, Čaňa, Blažice, Skároš, Olšovany, Hačava.

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie