Eva Mikulová Správy

Aké zmeny v doprave prinesie Medzinárodný maratón mieru?

Prvé obmedzenia v doprave nastanú už v sobotu počas zapálenia maratónskeho ohňa. V nedeľu bude časť mesta uzavretá kvôli bežcom.

Ilustračný obrázok k článku Aké zmeny v doprave prinesie Medzinárodný maratón mieru?
10
Galéria

Na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky počas športového podujatia budú dohliadať príslušníci Policajného zboru ako aj organizátor podujatia.

Prinášame vám zoznam obmedzení počas maratónskeho víkendu:

5.10. 2019 sobota Zapálenie maratónskeho ohňa

Hlavná ulica presun na Námestie Maratónu mieru – od 18.30 h. Na Námestí Maratónu mieru – slávnostne zapálenie ohňa (17.30 h generálna skúška)

Počas zapálenia maratónskeho ohňa na Námestí Maratónu mieru bude dopravu regulovať dopravná polícia do cca 20.00 h

6.10. 2019 nedeľa

Od skorého rána musia vodiči venovať mimoriadnu pozornosť priestoru pred plavárňou na ulici Protifašistických bojovníkov. Na plavárni sú šatne pre vyše dvetisíc bežcov, bude tu zvýšený pohyb chodcov.

Úplná uzávierka ciest na trase MMM sa začne od 08.00 do 08.30 h na Námestí osloboditeľov, na uliciach Grešákovej, Timonovej, Pribinovej , kde je rozcvičovací priestor pre bežcov a zvýšený pohyb.

Od 08:00 hod. musia motoristi počítať s obmedzeniami a regulovaním cestnej premávky na celej trase MMM a napojení komunikácie na túto trasu.

Obmedzenia v cestnej doprave končia v čase 15:00 – 15:30 h priebežne podľa dopravnej situácie.

V čase od 06.30 h uzávierka časti Štúrovej ulice v časti od Protifašistických bojovníkov (plaváreň) v priestore medzi OC Aupark a hotelom Hiltom po OC Dargov.

Obchádzky a presmerovania:

Smer Prešov – Centrum a opačne

• z diaľnice od Prešova sa autom dostanete po odbočenie do H. Tesco a mestskej časti Džungľa

• vozidlá prichádzajúce po Palackého a Jantárovej ulici budú odklonené smerom na Staničné námestie, kde budú odklonené na ul. Svätoplukovu (možnosť cez Alvinczyho, Slovenskej jednoty – vpravo smer železničné priecestie alebo vľavo Slovenskej jednoty – Alešovo nábrežie, Odborárska, Študentská – výjazd na križovatku Hlinkova.

Smer Južná trieda od Barce

• z Južnej triedy je umožnený prejazd Jantárovou ulicou až na križovatku s ulicou Palackého. Ulica je jednosmerná po východnej strane smer Palackého.

V protismere môžu premávať len vozidlá záchrannej služby a polície. V protismere nebude premávať ani MHD.

Smer od Železníkov na Rastislavovu

• z Gemerskej ulice vás odklonia na Rastislavovu smerom na Juh. Oproti od Holubyho ulice, bežia maratónci

Smer po Moldavskej do centra

vozidlá odklonia na križovatke Žižkova-Kuzmányho na Žižkovu alebo Kuzmányho ulicu.

Smer z Terasy ku amfiteátru (Festivalové námestie)

  • premávka vedená cez Festivalové nám. do centra na Kuzmányho ulicu. Po Kuzmányho ulici až ku križovatke Štúrova – Moldavská – Žižkova.

Smer sídlisko Podhradová, Margecany, Spišská Nová Ves

• z Terasy (Trieda SNP) pred vjazdom na Festivalové nám. je umožnený prejazd na ulicu Watsonovu do protismeru. Watsonova ulica je rozdelená dopravnými kužeľmi.

Jazdné pruhy smerom ku Komenského ulici sú vyhradené pre bežcov. Na opačnej strane bude obojsmerná premávka po ulicu Hurbanovu.

Odbočením na ulicu F. Urbánka sa s vozidlom dostanete z mesta do Čermeľa, na Podhradovú a na smer Margecany, Spišská Nová Ves

Smer Kysak

  • premávka presmerovaná na Kostolianskej ceste cez železničné priecestie do Ťahanoviec na Magnezitársku u­licu.

Po tejto trase cez Magnezitársku sa dostanete z mesta na smer Kysak a do ZOO Kavečany odbočením na účelovú cestnú komunikácii podľa dočasnej dopravnej značky cca 2 km za kameňolomom.

Smer Podhradová

• z Hlinkovej na Vodárenskú ulicu jeden jazdný pruh oproti bežia bežci – križovatka Kostolianska Cesta pod Hradovou prepúšťa sa obmedzene podľa situácie už od Trolejbusovej a Vodárenskej ulice

• z Watsonovej ulice po Urbánkovej, Havličkovej, Čermeľská cesta, Za štadiónom – výjazd na Kavečiansku ulicu

Smer od železničnej stanice len po Svätoplukovej ulici.

Pri vjazde na Štefánikovu ulicu je obmedzenie len pre MHD.

Prepojenie ciest II/547 od Jahodnej – a I/16 smer Rožňava bude po Havlíčkovej, Hurbanovej Watsonovej ulici. Opačne Watsonova – Urbankova – Havlíčkova.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie