Eva Mikulová Rôzne

Chcete byť priamo v centre svetového hokejového šampionátu? Staňte sa dobrovoľníkom

Funkcia dobrovoľníka nie je síce honorovaná, ale je veľmi žiadaná. Prostredníctvom nej sa nadšenci môžu dostať priamo do zákulisia najväčšieho hokejového sviatku.

Ilustračný obrázok k článku Chcete byť priamo v centre svetového hokejového šampionátu? Staňte sa dobrovoľníkom
Zdroj: TASR

Najväčšia pozornosť médií a divákov je každoročne na hokejových majstrovstvách sveta venovaná hráčom a úspechom jednotlivých tímov. V ich tieni však usilovne pracujú ľudia, bez ktorých by šampionát nemohol mať prívlastok svetový.

Sú nimi dobrovoľníci, ktorí svojou prácou prispievajú k bezproblémovému chodu najväčšieho sviatku hokejových fanúšikov v roku a budú teda i dôležitou súčasťou 2019 IIHF majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Bratislave a Košiciach (10. – 26. mája 2019).

Bezplatná strava, pitný režim a doprava v meste

Dobrovoľník získa jedinečnú skúsenosť z organizácie svetového podujatia, zažije neopakovateľnú atmosféru šampionátu z pohľadu, ktorý bežný divák nemá príležitosť vidieť. Pre mnohých je táto skúsenosť aj dôležitou referenciou pre budúce zamestnanie. Každý dobrovoľník získa uniformu a počas vykonávania svojej práce bude mať bezplatne zabezpečenú stravu a pitný režim, taktiež dopravu v rámci mesta počas šampionátu. Cennou spomienkou bude aj certifikát, ktorý každý získa po skončení šampionátu. Ubytovanie ani cestu do dejiska majstrovstiev sveta ale organizátor neuhrádza.

„Bez dobrovoľníkov by sme hokejový šampionát nezorganizovali. Nesmierne oceňujem prácu stoviek nadšencov, ktorí sa aj touto formou zaslúžia o to, že na Slovensku môžeme privítať hokejovú elitu. Verím, že nebudeme mať problém do konca decembra uzatvoriť nábor, z ktorého následne vyberieme tých približne 700 dobrovoľníkov, ktorí sa budú podieľať na organizácii majstrovstiev,“ po­vedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.

Dobrovoľníci budú na 2019 IIHF majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji zastávať rôzne pozície. Po úspešnom výbere budú zaradení do konkrétnych sekcií. Niektorí budú vítať účastníkov a poskytovať im potrebné informácie. Časť bude mať na starosti predzápasové i pozápasové ceremoniály, iní zasa bezchybné zabezpečenie vybavenia jednotlivých štadiónov alebo prácu v mediálnom centre. Dobrovoľníci budú usmerňovať fanúšikov na tribúnach či vo fan zónach. Taktiež budú dostávať zadanie podľa momentálnych potrieb organizátorov.

Prihlásiť sa môžete do 31. decembra

Košice sa stanú dočasným domovom  pre 300 dobrovoľníkov. Metropola východného Slovenska bude od januára 2019 navyše Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva. 

Väčšina dobrovoľníkov si bude svoje úlohy plniť priamo počas samotného šampionátu, teda od 10. do 26. mája 2019. Dôležitým predpokladom je vek 18 rokov, znalosť anglického jazyka a možnosť byť k dispozícii organizačnému výboru MS minimálne 10 dní. „Záujem­covia o funkciu dobrovoľníkov sa už teraz môžu registrovať na oficiálnej stránke šampionátu 2019.iihfworlds.com v špeciálne vytvorenej kategórii pre dobrovoľníkov. Pri registrácii si zvolia 3 konkrétne pozície, v ktorých by chceli pôsobiť. Nábor dobrovoľníkov sa končí 31. decembra 2018. Nasledovať budú pohovory a finálny výber dobrovoľníkov pre svetový šampionát,“ oz­rejmila riaditeľka komunikácie 2019 IIHF MS v ľadovom hokeji Michaela Grendelová

Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM