Eva Mikulová Správy

Dobrovoľníci, ktorí chcú pomáhať v útulku zvierat, sa doňho odvezú autobusom zadarmo, FOTO

Autobusová linka č. 21 bude premávať do konca prázdnin, do nedele 1. septembra 2019. Bezplatný ranný spoj odchádza o 8.45 hod., popoludňajší o 14,15 hodine.

Ilustračný obrázok k článku Dobrovoľníci, ktorí chcú pomáhať v útulku zvierat, sa doňho odvezú autobusom zadarmo, FOTO
4
Galéria
Zdroj: Mesto Košice

„Dopravný podnik mesta Košice podporuje dobrovoľnícke aktivity obyvateľov nášho mesta. Na základe žiadosti útulku UVP v Haniske sme sa rozhodli v spolupráci s mestom Košice poskytnúť pomoc, a zaviedli sme bezplatnú prepravu v čase letných prázdnin. Takto chceme podporiť dobrovoľníkov, ktorí chcú nezištne pomôcť útulkáčom,“ vyjadril sa Vladimír Padyšák, generálny riaditeľ DPMK a.s

Pomáhať môžete denne

Autobusová linka č. 21 bude premávať do konca prázdnin, do nedele 1. septembra 2019. Bezplatný ranný spoj do útulku v Haniske odchádza denne zo Staničného námestia o 8.45 hod., popoludňajší spätný spoj odchádza od útulku denne o 14:15 hod.

Bezplatná preprava je určená pre dobrovoľníkov, ktorí sa chcú zapojiť do skrášlenia prostredia v útulku alebo pomôcť v ich aktivitách.

Nárok na bezplatnú prepravu budú mať držitelia dobrovoľníckeho preukazu, ktorý dostanú na základe registrácie priamo v útulku v Haniske. Nárok na bezplatnú prepravu majú dospelí, deti aj ich sprievodcovia.

„Keď sme si na sociálnej sieti zisťovali predbežný záujem, prekvapilo nás, že sa na dobrovoľnícke aktivity za týchto podmienok prihlásilo okolo 700 ľudí. Ďakujeme preto, že nám mesto aj dopravný podnik vyšlo v ústrety. Verím, že toto gesto nezostane bez odozvy,“ hovorí šéfka ÚVP Romana Šerfelová.

Autobusová linka č. 21 premáva na trase Staničné námestie – Námestie osloboditeľov – SOŠ automobilová – Perešská – Útulok a zastavuje na všetkých zastávkach na trase.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie