Aktualizované ELA Krimi

Dráma v Košiciach: Autobus bez vodiča plný ľudí sa rútil z kopca, jedna žena vážne zranená!

Dramatický piatok trinásteho! V Košiciach na sídlisku Dargovských hrdinov sa podvečer stala mimoriadna udalosť.

Ilustračný obrázok k článku Dráma v Košiciach: Autobus bez vodiča plný ľudí sa rútil z kopca, jedna žena vážne zranená!
3
Galéria

Piatok trinásteho budú niektorí cestujúci v Košiciach považovať za doslova „hrozný“ deň! Ako informuje portál noviny.sk, na sídlisku Dargovských hrdinov došlo k dramatickej situácii.

Ľudia vyskakovali z autobusu

Autobus plný ľudí mal okolo 18:00 hod. poruchu a samovoľne sa spustil dolu kopcom. Vodič v tom okamihu nesedel za volantom. Podľa informácií TV JOJ sa mu pokazil počítač a do motorovej časti vzadu išiel resetovať batérie, informuje portál noviny.sk.

Cestujúci začali v panike vyskakovať. Jeden z nich sa pokúšal rútiace sa vozidlo zabrzdiť, ale nepodarilo sa mu to. Autobus napokon narazil do stĺpu, pričom celou váhou pritlačil o stĺp a zábradlie aj ženu, ktorá bola na autobusovej zastávke.

„Dostali sme ju von pomocou vyslobodzovacieho zariadenia. K udalosti došlo na zastávke Adlerova,“ povedal pre TASR operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného (KR HaZZ) v Košiciach.

Zranená žena

Záchranári transportovali ženu do nemocnie. "Previezli k nám jednu pacientku s poraneniami dolných končatín. Je pri vedomí a komunikuje. Momentálne podstupuje potrebné vyšetrenia, podľa ktorých sa rozhodne, či bude hospitalizovaná,“ uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice Ivana Vaněková.

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) nespresnil, ako k udalosti došlo. „Vyšetrovanie momentálne prebieha, aktuálne nemôžeme poskytovať bližšie informácie. Potrebujeme prešetriť, čo sa vlastne stalo po technickej stránke,“ povedala za DPMK Vladimíra Petrušová.

Nepotvrdila, či vodič v autobuse počas udalosti bol, ani či došlo k jeho svojvoľnému spusteniu sa vozidla. „V danom čase boli vo vozidle cestujúci. Nemám informáciu o takom konaní, že by počas toho opúšťali vozidlo,“ uzavrela.

Aktualizované 19:20: „Nateraz môžeme potvrdiť, že v košickej mestskej časti Dargovských hrdinov z doposiaľ nezistených príčin došlo k pohybu autobusu MHD, ktorý vodič zastavil na zastávke. Autobus zachytil ženu, ktorá podľa predbežnej lekárskej správy utrpela ťažké zranenia. Policajti sú na mieste a udalosť dokumentujú, zároveň zisťujú presnú príčinu toho, ako a prečo k udalosti došlo. Bližšie informácie preto nateraz nie je možné poskytnúť,“ informovala Košice24.sk hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

Na sídlisku Dargovských hrdinov sa z kopca rútil autobus
3
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM