Adam Stečák Hokej Šport

V 37. kole Tipsport ligy privítali domáci Košičania v Steel Arene hráčov z Nových Zámkov. Košičania sa po prehre v Miškovci chceli naštartovať víťazstvom.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Košičania ukončili rok 2018 víťazstvom nad Novými Zámkami
36
Zdroj: Adam Stečák

HC Košice – HC Nové Zámky 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 21. Suja (Nagy, McDowell), 43. Spilar (Hričina, Koch), 60. Brophey – 13. Nejezchleb (Pospíšil, Fábry). Rozhodovali: Orolin, Juhász – Palkövi (obaja Maď.), Smrek, vylúčení: 3:2 na 2 min., navyše Koch (Koš.) 10 min. za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4541 divákov.

Zostavy:
HC Košice: Habal – McDowell, Dudáš, Čížek, Pulli, Pretnar, Koch, Michalčin – Haščák, Suja, Nagy – Netík, Brophey, Kafka – Spilar, Galamboš, Hričina – Žitný, Klíma, Lušňák

HC Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Novák, Ordzovenský, Hatala, Henderson – Rogoň, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Šimun, Nejezchleb – Pospíšil, Fábry, Jakúbek

Úvodná tretina priniesla hokej, ktorému nechýbalo nasadenie, ale vyložených gólových príležitostí veľa nebolo. Košičania presilovku v 9. minúte nevyužili a to boli ešte radi, že Ručkayovi nevyšlo zakončenie v úniku na Habala. Hostia prvú početnú výhodu zvládli omnoho lepšie, keď po Pospíšilovej krížnej prihrávke presne namieril Nejezchleb – 0:1.

Košickú ambíciu vyrovnať naplnil už po 41 sekundách druhej časti Suja, ktorý na hranici bránkoviska zúročil prihrávku Nagya spoza bránky. V druhej tretine boli strelecky aktívnejší domáci hráči, ale vyložených príležitostí bolo minimum. Novozámčania v nej nevyužili dve presilovky, pričom najbližšie boli ku gólu pri šanci Štraucha, ktorú efektným zákrokom zmaril brankár Habal.

Aj úvod tretej časti priniesol gól domácich. Po Kochovej strele hostia nezvládli situáciu okolo vlastného brankára a Spilar dorazil puk za Košarišťana. Ďalšie minúty priniesli bojovný hokej, ale aj pohotový zákrok Habala proti strele Hendersona. Košičania sa po góle na 2:1 sústredili na udržanie náskoku a ich defenzívna hra bola pre Novozámčanov veľký problém.

Tí si nedokázali vytvoriť výhodné strelecké pozície, naopak, viackrát sa musel mať na pozore ich brankár Košarišťan. Hostia podporili snahu o vyrovnanie aj stiahnutím svojho brankára v závere zápasu, no zákrok Pospíšila na Bropheyho posúdili rozhodcovia ako technický gól – 3:1.