Adam Stečák Hokej Šport

Košičania v 9. kole Tipsport ligy hostili v Steel aréne Nitru. Očakával sa vyrovnaný zápas, no Košice zaváhanie nepripustili.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Košice si doma hravo poradili so súperom z Nitry
36
Zdroj: Adam Stečák

HC Košice – HK Nitra 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 6. Nagy (Pretnar, Brophey), 43. Suja (Galamboš, Netík), 46. Haščák (Pretnar) – 39. Lantoši (Blackwater, Slovák). Rozhodovali: Snášel, Rencz – Váczi (obaja Maď.), Bogdaň, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

Zostavy:

HC Košice: Habal – Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, McDowell, Dudáš, Koch – Spilar, Brophey, Nagy – Netík, Galamboš, Kafka – Haščák, Krajňák, Suja – Hričina, Klíma, Žitný – Petráš

HK Nitra: Foltán – McCormack, Mezei, Rais, Rácz, Mir. Pupák, Sloboda – Scheidl, Slovák, Lantoši – Rapáč, Bortňák, Hrušík – Buček, Richard, Blackwater – Šiška, Čaládi, Pätoprstý – Fominych, Mrázik

Úvod zápasu patril herne aj gólovo domácim. Ich snahu o prvý gól podporila presilovka v 6. minúte, ktorú strelou spomedzi kruhov využil Nagy – 1:0. Nitrania postupne vyrovnali hru, viackrát sa dostali na dostrel Habalovej bránky, ale do vyloženej príležitosti sa dlho nevedeli dostať. Na 2:0 mohol v 10. minúte zvýšiť Krajňák, v úniku dvoch proti jednému však neskóroval.

Zápas v Steel aréne sledovalo 3952 divákov.

Hostia do druhej tretiny zlepšili pohyb aj ofenzívnu aktivitu a častejšie sa hralo pred košickým brankárom Habalom. Ten podržal svoj tím v úvode druhej časti pri presilovke Nitry, zmaril aj Šiškovu strelu bez prípravy či sľubnú príležitosť Bučeka. Dôležitý moment priniesla 39. minúta. V najväčšej šanci domácich v druhej časti najskôr neuspel Galamboš, ktorý neskóroval v brejku dvoch na jedného a v následnom protiútoku vyšla Lantošimu kľučka na Kocha i strela do Habalovho protipohybu – 1:1.

Košičania však získali náskok späť už v 43. minúte. Na začiatku tretej časti síce nevyužili presilovku, ale po nej Suja prekvapil brankára Foltána strelou spoza hráča – 2:1. Košičania boli herne na koni, súperovi veľa nedovoľovali a od 46. minúty viedli už 3:1, keď presilovku o dvoch hráčov využil Haščák – 3:1. Hostia sa nevzdávali, blízko k znižujúcemu gólu boli v presilovke v polovici tretej časti, ale gól nepriniesol ani efektný prienik Blackwatera v 51. minúte.

Košičanom sa darilo držať dvojgólový náskok aj vďaka pozornému Habalovi. Hostia skúsili v 59. minúte hru so šiestimi hráčmi, viackrát zovreli súpera v obrannom pásme, no ďalší gól už diváci nevideli.