Lukáš Zavacký Futbal

Košičania vstúpili do jarnej časti futbalovej sezóny DOXXbet ligy výborne a v šlágri si jednoducho poradili so svojím súperom.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti Košíc otvorili jarnú časť: V derby si zo súpera urobili trhací kalendár, TABUĽKA

Po dvoch zaváhaniach v podobe remíz v závere jesene so Zvolenom a Prešovom sa futbalisti Košíc posmelili a Bardejovu nasúkali až štyri góly. Udržali si tak prvé miesto v tabuľke. Pred druhým Prešovom majú trojbodový náskok. Ten má však zápas k dobru.

FC VSS Košice – Partizán Bardejov 4:1 (2:0)

Góly: 17. Karaš, 44. Mukendi, 73. P. Jurčo (11 m), 88. D. Takáč – 63. Milunovič. Rozhodoval: Straka, ŽK: Morgan – Cagnon, 450 divákov.

Futbalisti VSS vstúpili do duelu veľmi dobre, keď už po sedemnástich minútach vyhrávali 1:0. Na Karašov gól nadviazal ešte do konca prvého polčasu Mukendi a domáci odchádzali do šatní s veľkou psychickou vzpruhou. Bardejovčania však vďaka Milunovičovi dokázali znížiť, no posledné minúty patrili opäť Košiciam. Do streleckej listiny sa zapísal aj Jurčo a Takáč a poistili tak víťazstvo svojho tímu.