Alexandra Kolínská Od Vás

Jazdiť v Košiciach je teraz viac ako umenie: Nad VIDEOM čitateľky dumajú aj policajti!

Rozsiahle rekonštrukcie električkových uzlov poriadne zasahujú Košičanom do dopravy. Niektorí majú problém s orientáciou cez obchádzky či značkami, iných trápi spôsob, ako sa dostať na cestu. Pozrite si videá, nad ktorými sa zamysleli aj samotní policajti.

Ilustračný obrázok k článku Jazdiť v Košiciach je teraz viac ako umenie: Nad VIDEOM čitateľky dumajú aj policajti!
Foto: Alexandra Kolínská / Zdroj: Dnes24.sk

Košičania už strácajú na dopravou v meste trpezlivosť. Ako sa ukázalo, jediným problémom nie sú len zápchy, ktoré už potrápili Košičanov nielen v okolí Amfiteátra či pri Spoločenskom pavilóne. Viac o kolónach na Bardejovskej sa dočítate v článku Trpezlivosť košických vodičov dnes preveruje Bardejovská: Aspoň nie som jediný blbec, čo tu presedí 40 minút :).

„Dáma z bieleho auta odbočila najprv doprava, kde bola zábrana prechodu. Vyšla z auta a odsunula túto zábranu, síce nie dostatočne, pretože tam uviazla. Tak požiadala okoloidúceho chodca aby je odsunul zábranu. Začala tam zvláštnym spôsobom cúvať, čo naznačovalo, že sa chystá prejsť iným spôsobom, a to do protismeru. To je v prvom videu. Druhé video začalo tým, ako Volkswagen vychádza z podchodu, ostatné je už vo videu,“ opísala nám čitateľka obe situácie.

My sme sa opýtali aj na názor policajtov. „Z videa nie je zrejmé, ako sa biele vozidlo jazdiace po ulici Československej armády (ČSA) dostalo k podchodu na ulicu Pajorovu, ktorá bola v tom čase uzavretá z dôvodu prasknutia vodovodného potrubia, ku ktorému došlo pred odbočením k ČS Slovnaft na Festivalovom námestí,“ uviedol krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

Ako ďalej uviedol, je možné predpokladať, že dispečer VVaK po oznámení poruchy (prasknutého potrubia) odboru dopravy magistrátu mesta Košice vykonal uzavretie komunikácie ČSA od ulice Zimnej (zastávka MHD) po miesto realizácie poruchy.

„Taktiež bol uzavretý podjazd na ulici Pajorovej z ulice ČSA, aby sa vozidlá nedostlali na ulicu ČSA. Ak bolo biele vozidlo zaparkované na parkovisku pri obytnom dome na ulici ČSA medzi ulicou Zimnou a podjazdom ulice Pajorovej a vodič chcel s vozidlom odísť smerom k Festivalovému námestiu jediný možný smer jazdy vozidla z parkoviska, vzhľadom na vzniknutú situáciu bol prejazdom cez priechod pre chodcov,“ povedal Szabó.

„Nakoľko nebolo osadené prenosné dopravné značenie, ktoré by im umožnilo opustiť uzavretú komunikáciu v zmysle zákona o cestnej premávke, tak vodič bieleho vozidla použil na opustenie uzavretej komunikácie najjednoduchší spôsob a to ten, ktorý bol na videozázname na ktorom je vidieť, že tak vykonal bezpečne, nedošlo k ohrozeniu chodcov ani k žiadnej kolíznej situácii,“ dodal.

Aký je záver polície? „V tomto prípade treba prihliadnuť nato, že vodič(ka) nemal(a) inú možnosť ako sa dostať na komunikáciu ( byť opäť účastníkom cestnej premávky),“ dodal Szabó na záver.

Čítajte tiež:

VIDEO: Aj takto sú nútení vodiči jazdiť po Košiciach
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM