Správy

Júl a august bol v košickej zoo rekordný, najväčšími lákadlami boli tukany a medvieďatá, FOTO

Zoologickú záhradu Košice aj tento rok navštívilo viac ako 200.000 návštevníkov, napriek dvojmesačnej uzávere.

Ilustračný obrázok k článku Júl a august bol v košickej zoo rekordný, najväčšími lákadlami boli tukany a medvieďatá, FOTO
11
Galéria
Foto: Eva Mikulová

Zoologickú záhradu Košice aj tento rok navštívilo viac ako 200.000 návštev­níkov. Stalo sa tak aj napriek dvojmesačnému uzatvoreniu areálu počas prvej vlny pandémie nového koronavírusu.

Ako informovala vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu košickej zoo Eva Malešová, hraničný, dvestotisíci návštevník prešiel bránami zoo v polovici septembra, len o tri týždne neskôr v porovnaní s minulým rokom.

„V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi zoo zaznamenala zmenu v skladbe návštevníkov. Zahraniční návštevníci sa na celkovej návštevnosti podieľali asi desiatimi percentami,“ priblížila, pričom mesiace júl a august označila v návštevnosti za „rekordné“. V auguste v zoo zaznamenali takmer 63.000 návštev­níkov.

„Magnetom druhej polovice leta sa stali dve mláďatá tukanov veľkozobých a dvojičky medveďov hnedých Máša a Filip,“ doplnila Malešová s tým, že v prípade tukanov ide o raritný odchov európskeho významu.

Lákadlom pre rodiny s deťmi bol DinoPark a náučný chodník Lužný les s lanovými prekážkami a trojrozmernými modelmi plazov a obojživelníkov.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie