Lukáš Zavacký Hokej

Káder HC Košice posilnili českí brankári: Jeden si zahral v KHL za Slovan Bratislavu

Brankárska otázka v košickom hokejovom mužstve sa vyriešila! Jeho káder vystužili dvaja Česi. Skúsenejší hájil dokonca farby celku z hlavného mesta Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku Káder HC Košice posilnili českí brankári: Jeden si zahral v KHL za Slovan Bratislavu
Zdroj: TASR

Klub z metropoly východu zbrojí na nadchádzajúcu sezónu. Okrem toho, že predĺžil zmluvy s niekoľkými oporami, pripísal na svoju súpisku ďalších borcov. Je to Radim Hruška, Marek Hovorka, Ondřej Šmach či Ladislav Nagy.

Čítajte tiež: Úžasná správa pre hokej v Košiciach. Domov sa vracia Ladislav Nagy: Nie som Jágr, preto som tu!

Najnovšími akvizíciami sú dvaja gólmani. Ku Dominikovi Riečickému sa pridal Miroslav Kopřiva a Vladislav Habal. Prvý spomenutý má 32 rokov a vyrastal hokejovo v Kladne. Vyskúšal si i iné české tímy a zámorie. V NHL si však nezahral. Počas ročníka 2013/2014 pôsobil v bratislavskom Slovane v KHL.

Ďalší brankár, Vladislav Habal, má o 7 rokov menej a skúsenosti výhradne z českých líg a ruskej mládežníckej MHL v drese Energie Karlovy Vary. Za hranicami tak bude účinkovať po prvýkrát.

Chcete vedieť, čo je v košickom športe nové, aké udalosti sa pripravujú alebo prečítať si o ňom rôzne zaujímavosti? Pridajte sa do facebookovej skupiny v tomto odkaze a nič podstatné vám už nikdy neunikne.

Môže vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie