VOCH Správy

Kam na výlet počas lockdownu? TIP priamo od primátora Košíc

Opatrenia sa opäť sprísnili, ale lesopark tu je pre vás stále. Takýto tip máme priamo košického primátora. Pozrite sa, ktorý odporúča práve on.

Ilustračný obrázok k článku Kam na výlet počas lockdownu? TIP priamo od primátora Košíc
Foto: Veronika Ondo Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Primátor metropoly východu Jaroslav Polaček sa počas live streamu na svojom facebooku venoval aj téme lockdownu. Mnohých určite potešil dobrý tip na výlet, kam sa vybrať počas lockdownu. Čo poradil Košičanom ich primátor?

Lesopark s aplikáciou

Niektorí si už všimli, že na Furči obnovili lesopark. Primátor Polaček pripomenul, že je síce lockdown, ale v rámci okresu sa môžete podľa jeho slov pohybovať.

,,Zoberte si mobilný telefón a stiahnite si apku s názvom zvedavo," radí obyvateľom primátor. Vďaka veľmi jednoduchej aplikácii si môžete nájsť chodník, trasu, ale sa popri tom aj cez mobil vzdelávať a nájsť veľa informácií. Budete sa učiť o zvieratách, môžete si urobiť kvíz aj zažiť netradičnú prechádzku nielen s deťmi.

Aplikácia Zvedavo spustili po prvýkrát práve vo furčianskom lesoparku. Využíva rozšírenú realitu a deti môžu prostredníctvom nej na svojom telefóne vidieť zvieratá, ktoré sú v prírode plaché a je veľmi vzácne ich vidieť. Prechádzka v prírode vďaka tomu dostane interaktívny rozmer a deťom zároveň ponúkne atraktívny spôsob učenia.

„Aplikácia pritom nemusí byť zapnutá, ak sa dieťa priblíži k určitej pozícii podľa GPS lokácie, telefón vibrovaním upozorní užívateľa na blízkosť zvieraťa. Po zapnutí aplikácie a kamery sa mu vygeneruje veľmi detailný 3D model zvieraťa, ktorý je sprevádzaný jeho detailnými zvukmi,“ vysvetlila Veronika Hudzíková, jedna z autoriek aplikácie.

Chcete vedieť vždy viac?

Polaček: Očkovať má zmysel

Primátor tiež pripomenul, že za posledných 30 dní sa rozprávalo veľa o kampani „1000 k slobode“. Mesto Košice v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom v rámci tejto kampane pristaví očkovací autobus aj v nedeľu a v pondelok. Cieľom Košíc bolo dostať sa z čiernej farby podľa covid automatu, avšak od 25. novembra sa mnohé zmenilo.

,,Stále ale platí, že očkovať má zmysel," zdôraznil Polaček. Ak máte záujem sa očkovať, tak v nedeľu a v pondelok bude očkovací autobus v Košiciach.

Očkovanie v Košickom kraji nepoľavuje. Kliknite TU , kde vám pichnú vakcínu.

Pozrite si na FOTKÁCH kockdown v obchodoch a nákupných centrách. A vyberte sa radšej do spomínaného lesoparku.

ilustračné foto

Lockdown v obchodoch a nákupných centrách
15
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM