Správy

Koniec defektom a zničeným autám! Mesto opravuje najväčšie výtlky, FOTO

Košické cesty sú doslova posiate množstvom výtlkov, ktorým sa dá niekedy len ťažko vyhnúť.

Ilustračný obrázok k článku Koniec defektom a zničeným autám! Mesto opravuje najväčšie výtlky, FOTO
3
Galéria

Mesto Košice začalo počas aktuálnej zimnej údržby s opravami havarijného stavu výtlkov na cestách. Ide o dočasné opravy, kým sa nespustí súvislá oprava košických ciest.

„Na zalepenie výtlkov v tomto období používame studenú asfaltovú zmes a liaty asfalt. Cieľom je, aby autobusy mestskej hromadnej dopravy (MHD) a motoristi nemuseli obchádzať výtlky a čakať až do jari, keď sa začne so súvislými opravami ciest,“ informovala radnica na sociálnej sieti.

Najhoršie miesta

Pracovníci referátu dopravy vytýčili miesta, ktoré opravy najviac potrebujú, na uliciach Štúrova, Národná trieda, Hlinkova, Americká trieda, Európska trieda, cesty v smere na Lorinčík a Jahodnú, Watsonova, Severné nábrežie, Ondavská, Považská, Kostolianska, Alejová, Popradská, Čermeľská, Trieda SNP, Moskovská, Trieda KVP, Slanecká, Ukrajinská a Poľov.

Opravy výtlkov studenou asfaltovou zmesou budú pokračovať až do spustenia výroby teplej obaľovanej asfaltovej zmesi. V závislosti od počasia predpokladáme, že spustenie súvislých opráv sa začne 15. marca,“ oznámilo mesto.

Na súvislé opravy ciest, chodníkov a mostov je z rozpočtu na rok 2021 je vyčlenených niekoľko miliónov eur.

Prečítajte si tiež

Opravy výtlkov v Košiciach
3
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM