Alexandra Kolínská Od Vás

Košičania napriek zápcham v centre nestrácajú humor: Mám pocit, že tam kopú dinosaurov :)

V centre Košíc prebieha rozsiahla rekonštrukcia električkových tratí. Aj keď mnohým robí najmä vrásky na čele, nájdu sa aj takí, čo si vedia vystreliť aj sami zo seba. Prečítajte si výber najvtipnejších komentárov.

Ilustračný obrázok k článku Košičania napriek zápcham v centre nestrácajú humor: Mám pocit, že tam kopú dinosaurov :)
Zdroj: TASR

Kvôli prebiehajúcej rekonštrukcii električkových tratí v Košiciach boli ulice v centre mesta buď uzavreté alebo zjednosmernené. Košickí dopraváci však určili pre vodičov a MHD obchádzky. Naši čitatelia však prostredníctvom sociálnej siete vyjadrili znepokojenie nad situáciou, tu sú niektoré z nich:

  • Akože viac to už dobabrať asi nevedeli… To teraz na Toryskú pojdem cez Gemerskú, hurá.
  • Niekam sa dostať v Košiciach je naozaj umenie, idem autom – buď stojím v zápche alebo musím celé mesto prejsť z každej možnej strany ako cez bludisko, no a MHD – človek sa musí vybrať o dve a pol hodiny skôr a zobrať si mapu na ktorej si vyznačí, čo kde stojí a kde sa na čo prestupuje. No a nezabudnime na naších pánov policajtov – pomáhať a chrániť, niekde inde v iných krajinách to aj tak funguje, že pri takýchto situáciach stoja policajti a riadia dopravu, pomáhajú a nasmerujú ľudí ale tí naši akurat stoja skrytí na každom druhom rohu a vyberajú pokuty!"*

Ďakujem Mongolom, čo nám prišli opravovať cesty a nechali uzavreté naraz 3 vstupy do centra. To môj pes by to lepšie vymyslel. A teraz priznanie: Išiel som do mesta večer asi o 23:00 tesne po tom, čo bola Štúrova uzavretá a mal som také nervy, že som prešiel po Kuzmányho v protismere až na Poštovú (na protest).

  • Hlavne, že celé mesto odstavia kvôli výlukám namiesto toho, že by robili úseky postupne, ale Nie! Takto to je lepšie a kolóny že koniec sveta v centre je slabý výraz.
  • Výborne. Výborne a ešte raz VÝBORNE. Ako počujem, do školy sa za chvíľu ináč ako pešo nedostanem. Som zvedavá, kedy budú tie koľajnice hotové. Myslím, že dovtedy aj odmaturujem. Najprv spravia autobusy ako náhradu. A potom sa ani k tým autobusom nedostanem. Fakt premyslené.

Keď idem po Kuzmányho a vidím tie priekopy, tak mám pocit, že tam vykopávajú dinosaurov. Neznámy turista si pomyslí, že aké pokrokové mesto sme, keď nám idú stavať podzemné metro a realita – nikde nič, len menia koľajnice pre električky. :(

  • Už to dobojujme, čím skôr, tým lepšie. Len nech to nie je tak, aby sa to muselo vzápäti opravovať.
  • Je to strašné, už nemám slov k doprave v Košiciach. Rovno nech zatvoria celé mesto a bude pokoj!!!!!
  • Je to totálne hrozné. To sa musela rozbiť polka Košíc naraz, veď to je neúnosné. Človek keď sa chce niekam dostať autom alebo autobusom tak to trvá večnosť. Je to choré.
  • Teším sa na uzavretie stanice :D

Prvou z uzavretých ulíc bola frekventovaná ulica Kuzmányho. Tú zjednosmenili ešte koncom predchádzajúceho roka. Od februára bola uzavretá časť ulice Štúrovej, pre tento úsek košickí dopraváci však určili obchádzku. Viac o uzávierke Štúrovej sa dočítate v článku Kvôli rekonštrukciám uzavrú v centre celú ulicu: Tadiaľto autom v najbližšej dobe neprejdete!

Obchádzka, ktorá vedie cez ulice Žižkova-Kukučínova-Rastislavova však zo začiatku poriadne skúšala trpezlivosť vodičov. Viac o vzniknutých komplikáciách sa dočítate v článku Dopravné komplikácie v centre Košíc: Rekonštrukcia električkovej trate preveruje trpezlivosť vodičov! Túto situáciu sme si však za zlého počasia vyskúšali na vlastnej koži. Aké boli reakcie vodičov na obchádzku sa dočítate v článku Otestovali sme na vlastnej koži: Dostať sa autom cez centrum je viac ako umenie. Čo na to košickí šoféri?

Začiatkom marca však urobili jednosmerku aj z časti Žižkovej ulice. Dôvodom bolo rozšírenie staveniska o 40 metrov. Hranica staveniska sa posunula na vjazde do križovatky zo smeru Štúrova od Moldavskej. Viac o zmene si prečítate v článku Ďalšia zmena v organizácii dopravy v centre: Z tejto ulice bude teraz jednosmerka!

Zmeny, týkajúce sa košickej MHD nájdete tu:

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM