Košice čaká koncert pre Jána a Martinu: Vystúpi i spevácky zbor z Gregoroviec

Hudobníci si v Košiciach uctia pamiatku zavraždeného páru Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Posolstvom koncertu je spolupatričnosť.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Košice čaká koncert pre Jána a Martinu: Vystúpi i spevácky zbor z Gregoroviec
Foto: Rastislav Búgel

Koncert na pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky archeologičky Martiny Kušnírovej sa uskutoční v nedeľu (25. marca) o 18.00 h v Košiciach pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici.

Speváci a kapely

V programe vystúpi Zbor sv. Cecílie pri Dóme sv. Alžbety, kapely Vojdi, Stroon, Cha Bud!, Chiki liki tu-a, Bez Ladu a Skladu, spevák Michael Kocáb a Karpatské Chrbáty, David Koller, Štefan Štec a Ľudová hudba Hornád, ako aj Spevácky zbor Gregos z Gregoroviec, obce, z ktorej pochádzala Martina Kušnírová.

Myšlienka koncertu

„Hlavným posolstvom koncertov je spolupatričnosť s rodinami Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka a spolupatričnosť s ľuďmi, ktorým záleží na našej krajine. Vražda Martiny a Jána je tragédiou, ktorá nás hlboko zasiahla. Umenie potrebuje pre svoju plnohodnotnú existenciu slobodu, za ktorej obranu zomreli Martina s Jánom. Koncertmi im chceme vzdať úctu,“ povedal o koncertoch ich spoluorganizátor Michal Kaščák z festivalu Pohoda. Okrem Pohody sú spoluorganizátormi koncertu košická Tabačka Kulturfabrik a občiansky kolektív Košice za slušné Slovensko.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame