Adam Stečák Hokej Šport

Košice zdolali v derby zápase kamzíkov z Popradu, FOTO

V 46. kole Tipsport ligy privítali Košice na domácom ľade mužstvo Popradu. Zápas mal pravú derby atmosféru.

Ilustračný obrázok k článku Košice zdolali v derby zápase kamzíkov z Popradu, FOTO
14
Zdroj: Adam Stečák

Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 46. kola Tipsport ligy nad HK Poprad 2:1. Domáci otočili nepriaznivý vývoj a na gól Pierre-Luca Merciera odpovedali zásahmi Jakuba Sukeľa a Martina Belluša.

HC Košice – HK Poprad 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Góly: 36. Sukeľ (Skokan), 37. Belluš (Suja, Čížek) – 13. Mercier (Kozák), rozhodovali: Novák, D. Konc st. – D. Konc ml, J. Konc ml., vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 5607 divákov.

Zostavy:
HC Košice: Košarišťan — Slovák, Koch, Pavlin, Repe, Čížek, Růžička, Zeleňák — Květoň, Chovan, Haščák — Rom. Faith, Skokan, Sukeľ — Rapáč, Bortňák, Klhůfek — Milý, Suja, Belluš
HK Poprad: Vošvrda — Ulrych, Erving, Dalhuisen, Larkin, Kozák, Fabian, Česánek, Kundrik — Takáč, Zagrapan, Svitana — Lapšanský, Jacobs, Vandas — Handlovský, Bjalončík, Mercier — Králik, Matej Paločko, Matúš Paločko

Prvé zaujímavé momenty prišli počas presilovky hostí v 5. minúte. V nej sa Košičan Klhůfek dostal do úniku, ale Vošvrdu neprekonal.

V 13. minúte domácim nevyšiel ani nádejný brejk dvojice Haščák – Chovan a „kamzíci“ následne uplatnili známe „nedáš-dostaneš.“ Mercier v úniku dvoch proti jednému skúsil prihrať, ale domáci obranca Čížek si puk zrazil do vlastnej bránky – 0:1.

Hostia umne bránili tesný náskok a hoci Košičania začali druhú tretinu aktivitou, defenzíva Popradu pracovala spoľahlivo. Náskok hostí nezvýšil v nádejnej pozícii Lapšanský, na opačnej strane nebol úspešný Sukeľ. Domácim k vyrovnaniu výrazne pomohol popradský brankár Vošvrda. Ten v 36. minúte nešikovne rozohral, puk zachytil Skokan a zmätok v okolí popradskej bránky využil Sukeľ – 1:1. O 77 sekúnd neskôr už Košičania viedli, Suja vyhral súboj za bránkou a po jeho prihrávke Belluš upravil na 2:1. Aj tretia tretina priniesla vyrovnaný hokej, avšak iba minimum nádejných gólových príležitostí. V 53. minúte sa zápas predčasne skončil pre domáceho útočníka Klhůfeka, ktorého nešetrne trafil Handlovský. Popradčania skúsili od 59. minúty aj hru so šiestimi hráčmi, ale bez želaného efektu.