Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Nemocnice dostanú peniaze navyše: Milióny pôjdu na rekonštrukcie aj zamestnancov

Viaceré zdravotnícke zariadenia, v ktorých je štát akcionárom, dostanú peniaze navyše. Ktoré sú medzi nimi?

Ilustračný obrázok k článku Nemocnice dostanú peniaze navyše: Milióny pôjdu na rekonštrukcie aj zamestnancov
Zdroj: TASR

Dokopy dostanú 14 miliónov eur na nákup zdravotníckej techniky, rekonštrukcie či na zvyšovanie počtu pracovných miest. Návrh premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) povereného riadením rezortu zdravotníctva v stredu (12. 2. 2020) odobrila vláda.

Nemocničné výdavky

„Výsledkom schválenia zvýšenia základného imania v uvedených akciových spoločnostiach bude možnosť realizovať investície do ich nehnuteľného majetku, vybavenia potrebného na poskytovanie zdravotnej starostlivosti a do iných cieľov, ktoré nebolo možné týmito špecializovanými a vysoko profesionálnymi poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti, najmä s ohľadom aj na ďalšie nevyhnutne potrebné výdavky, realizovať v predchádzajúcich obdobiach,“ uvádza sa v predkladacej správe.

Komu prilepšia?

Zvýšenie základného imania vo forme peňažného vkladu sa má realizovať v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb, v Stredoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb, v Nemocnici Poprad a v kombinovanej forme, ktorú tvorí peňažný vklad a nehnuteľný majetok štátu v správe Univerzitnej nemocnice s poliklinikou L. Pasteura Košice, ako nepeňažný vklad vo Východoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb a vo Východoslovenskom onkologickom ústave. Vo všetkých zdravotníckych zariadeniach je jediným akcionárom Ministerstvo zdravotníctva SR.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FBDnes24.

V Košiciach si vyskúšali, ako sa správať k pacientom nakazeným koronavírusom. Pozrite si to nižšie vo fotogalérii.

V Košiciach si vyskúšali, ako sa správať k pacientom nakazeným koronavírusom
3
Galéria
Zdroj: UNLP

Na hl. fotke: Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb v Košiciach

Zdroj: TASR

Kam do mesta

Najčítanejšie