Lenka Fedorová Správy

Košické sídlisko Železníky ožije: Takéto zmeny k lepšiemu sa idú realizovať...

Na známom sídlisku Železníky v košickej mestskej časti Juh sa chystá obnova. Pozrite si, aké zmeny sa tam idú realizovať...

Ilustračný obrázok k článku Košické sídlisko Železníky ožije: Takéto zmeny k lepšiemu sa idú realizovať...
Zdroj: TASR

Obyvatelia košického sídliska Železníky sa môžu tešiť na chystané zmeny k lepšiemu v ich okolí. Projekt za viac ako 60 000 eur odštartuje už v týchto dňoch. Čo všetko sa chystá?

Aj fitnes prvky

Podľa informácií, ktoré košický magistrát zverejnil na svojom webe, budú v rámci projektu na sídlisku Železníky revitalizované plochy otvoreného priestranstva medzi ulicami Užhorodská, Krakovská a Miškovecká. Riešenie návrhu pozostáva z revitalizácie zaniknutých odpočinkových zón a tvorby prirodzených krajinných prvkov.

,,Revitalizácia odpočinkových plôch je navrhnutá formou obnovy pôvodných mlatových povrchov a výmenou mobiliáru (parkové lavičky, smetné koše) na predmetných plochách. Zámerom návrhu je asanácia dvoch nepriepustných povrchov, v ktorých sú osadené nefunkčné prašiaky a ich transformácia na priepustné trávnaté plochy," informuje magistrát.

Okrem toho budú podľa zverejnených informácií na ploche medzi existujúcimi športovými ihriskami v obnovovanej časti pôvodnej športovej plochy umiestnené exteriérové fitnes prvky. ,,Zámerom návrhu je obnoviť hraciu plochu so stolným tenisom obnovou plochy a osadením nových stolov, lavičiek a smetných košov," uvádza sa ďalej na webe mesta.

Zníženie hlučnosti aj prašnosti

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 85 % z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Celkové náklady projektu sú tak vyčíslené na 60 199,50 eur. Ukončenie realizácie projektu je naplánované na apríl budúceho roku.

,,Novovysadená zeleň prispeje k zlepšeniu kvality životného a prírodného prostredia a environmentálnych aspektov znížením hlučnosti a prašnosti v zmienenom území na sídlisku Železníky," uvádza v správe na záver magistrát.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Košíc a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie