Lenka Fedorová Správy Samospráva

Košický kraj sa teší popularite: V čom drží prvenstvo?

Košický kraj nemá o prírodné, kultúrne a historické pamiatky núdzu. Svoje o tom vedia aj turisti, ktorých naše končiny lákajú stále viac a viac.

Ilustračný obrázok k článku Košický kraj sa teší popularite: V čom drží prvenstvo?
Foto: Lenka Fedorová / Zdroj: Dnes24.sk

Zdá sa, že cestovný ruch je na Slovensku čoraz populárnejší. Dôkazom je veľký záujem domácich i zahraničných turistov v uplynulom roku. Informovalo o tom Ministerstvo dopravy a výstavby na svojom webe.

Za prvých jedenásť mesiacov si dovolenku na Slovensku vybralo viac ako 4,6 milióna ľudí, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2015 nárast o 16,5%.

Počet hostí rástol najdynamickejšie v Košickom kraji. Objem návštevníkov sa v porovnaní s minulým rokom zvýšil o takmer 66%.

Podľa ministerstva niesli na návštevnosti veľký podiel aj zahraniční dovolenkári, ktorých počet sa priblížil k 2 miliónom. Najviac k nám turisti prichádzali z Česka, Španielska, Švajčiarska, ale aj Izraela či Číny.

Čo však stojí za rekordnou návštevnosťou? Podľa ministra dopravy a výstavby, Arpáda Érseka, je to najmä výhodná pozícia Slovenska v Európe a tiež bezpečnostná stabilita krajiny. Rekordná návštevnosť je podľa jeho slov dôkazom toho, že zahraniční turisti chcú našu krajinu spoznávať.

„Takáto úspešná sezóna však zároveň na nás kladie ďalšie nároky, aby sme neustále zlepšovali kvalitu poskytovaných služieb, prinášali inovácie v cestovnom ruchu a uspeli tak v silnom konkurenčnom prostredí,“ uviedol minister.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie