Lekársku pomoc pre dospelých aj deti počas sviatkov nájdete na pohotovosti na Národnej triede

Pohotovosť pre pacientov z okolia Košíc je na Poliklinike Terasa na Toryskej ulici, kde je i pohotovostná lekáreň. Lekárske pohotovosti sú otvorené do 22,00 hodiny.

Eva Mikulová
Ilustračný obrázok k článku Lekársku pomoc pre dospelých aj deti počas sviatkov nájdete na pohotovosti na Národnej triede
Zdroj: TASR

Od 1. júla tohto roku došlo k zmene v poskytovaní pohotovostných lekárskych služieb. Lekárske služby k tomuto dátumu skončili a nahradili ich Ambulantné pohotovostné služby (APS).

Dve APS (pohotovosti)

V Košiciach sú dve APS. Jedna je na Národnej Triede 27 (LSK PLUS s. r. o.) a slúži len pre pacientov – dospelých aj deti z Košíc. Telefónna linka do ambulancie pre dospelých je 055/642 22 22 a do ambulancie pre deti 055/632 22 22.

Druhá APS je na Poliklinike Terasa na Toryskej 1, a pomoc tu nájdu dospelí i detskí pacienti z okolia Košíc.

Počas sviatkov budú obe APS otvorené od 7,00 hodiny do 22,00 hodiny. Chorým budú po tomto čase k dispozícii už len urgentné príjmy v nemocniciach

Naďalej bude 24 hodín denne, 7 dní v týždni otvorená pohotovostná lekáreň na Toryskej ulici č. 1.

Poplatky za ošetrenie

Zubno-lekárske pohotovostné služby, fungujú rovnako, ako doteraz. Na stránkach súkromných zubných ambulancií sa dozviete viac. Poplatok za APS sa zvýšil z 1,99 eur na sumu 2 eur, ústavná pohotovostná služba stojí 10 eur.

Zdroj: kosice.dnes24.sk