O post primátora Košíc sa uchádza 14 kandidátov, z toho jedna žena

Uchádzači odovzdali svoje kandidačné listiny v stanovenom termíne, ktorý uplynul v utorok 11. septembra o 24,00 hodine. Voľby sa uskutočnia 10. novembra.

Ilustračný obrázok k článku O post primátora Košíc sa uchádza 14 kandidátov, z toho jedna žena
Foto: Eva Mikulová

O post primátora Košíc má záujem 14 ľudí, z toho 13 mužov a jedna žena.

Kandidačné listiny na primátora Košíc na nasledujúce volebné obdobie odovzdal Džemal Kodrazi ako nezávislý kandidát, Richard Havrilla (nezávislý), Vladimír Vágási (Most-Híd), Martin Petruško (Smer-SD, SNS), nezávislá kandidátka Alena Bašistová, nezávislý kandidát Miroslav Špak, za Stranu moderného Slovenska (SMS) sa o funkciu primátora uchádza Ján Struk, Ján Dečo (nezávislý), Viliam Novotný (Šanca), Milan Lesňák (nezávislý), Štefan Horváth (Národná koalícia), Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS), Peter Antal (nezávislý) a kandidačnú listinu na post primátora odovzdal ako nezávislý kandidát aj Jaroslav Džunko.

Keďže malo mesto Košice dňu vyhlásenia volieb 237.147 obyvateľov, súčasťou kandidátnej listiny nezávislého kandidáta má byť aj podpisová listina minimálne 1000 voličov s trvalým pobytom v meste Košice, ktorí podporujú jeho kandidatúru.

Úvodné zasadnutie mestskej volebnej komisie bude v piatok 14. septembra, jej členovia budú posudzovať kandidátne listiny a registrácie kandidátov. Termín na vydanie rozhodnutia je 26. september.

Späťvzatie kandidátnej listiny, vzdanie sa a odvolanie kandidatúry je možné do 7. novembra.

Voľby do orgánov samosprávy obcí sa konajú v sobotu 10. novembra od 7.00 h do 22.00 h.

Zdroj: kosice.dnes24.sk/TASR