Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Boli sme sa tam pozrieť: V Michalovciach sa uskutočnila Zóna bez peňazí

V našom meste sa počas soboty uskutočnila pekná akcia. V Michalovciach prebehla Zóna bez peňazí. Boli sme sa na ňu pozrieť aj my.

Ilustračný obrázok k článku Boli sme sa tam pozrieť: V Michalovciach sa uskutočnila Zóna bez peňazí
5
Galéria

V metropole Zemplína sa uskutočnila počas soboty akcia s názvom Zóna bez peňazí. Do galérie Zemplínskeho osvetového strediska priniesli mnohí veci, ktoré už nepotrebovali. A naopak, ľudia si odtiaľ mohli odniesť oblečenie, knihy či napríklad hračky, ktoré im padli do oka. A to všetko bez peňazí.

Nie iba odevy

Zóna bez peňazí sa stretla v našom meste s veľkým ohlasom. Od rána do popoludnia ľudia na miesto prinášali rôzne veci. A mnohí odchádzali s niečím, čo sa im zapáčilo. K dispozícii boli rôzne odevy, knihy, hračky a podobne.

„Priniesli sme sem úplne nové vetrovky, ktoré nám však v skrini zaberajú miesto už niekoľko rokov. Bolo nám ich ľúto vyhodiť, tak nech aspoň niekomu poslúžia,“ povedala pre náš portál Michalovce 24 Anna. Ďalej dodala, že nečakala, že si odtiaľ aj niečo odnesie, ale zaujali ju iné kúsky oblečenia.

Nový život

Katarína priznala, že sa najprv ostýchala prísť, potom si však odniesla kopu dobrých kníh. „Odchádzam asi s desiatkou kníh. Ako vidíte, sú to staré a použité knihy, ale pri čítaní to neprekáža,“ pochvaľovala si milovníčka literatúry.

Oslovili sme aj mladý pár s deťmi. „Prišli sme sa len pozrieť a odchádzame s kopou šiat pre deti. Deti rýchlo rastú, šaty sú pre ne veľmi drahé. O rok ich zase darujeme my,“ povedali pre náš portál a zároveň nám prezradili, že aj ich deti si našli hračky, ktoré si so sebou hneď vzali.

Ako organizátori uviedli, išlo o dobročinnú akciu, na ktorú mohli ľudia priniesť veci čo už nepotrebovali. Veci takto dostali nový život a ľudia podporili medzi sebou recykláciu.

Pozrite si v našej galérii zábery zo Zóny bez peňazí v Michalovciach.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z MIchaloviec a okolia

V OBRAZOCH: Ľudia v našom meste si medzi sebou menili veci
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM