Rôzne

FOTO: Michalovčania sa dočkali! Stráňanský most je po rekonštrukcii už OTVORENÝ

Most cez rieku Laborec v Michalovciach v stredu otvorili pre motoristov po takmer desaťmesačnej rekonštrukcii.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Michalovčania sa dočkali! Stráňanský most je po rekonštrukcii už OTVORENÝ
5
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Projekt, ktorý stál približne 1,44 milióna eur, bol financovaný mestom. Ako uviedol primátor Michaloviec Miroslav Dufinec, rozsiahle opravy dokončili o vyše mesiaca skôr, ako bolo plánované.

Podľa primátora je most jednou z kľúčových dopravných tepien v Michalovciach pre motoristov aj chodcov. „Kolaudačné konanie trvalo šesť dní. Vzhľadom na dôležitosť mosta nikto neprotestoval, všetci dali súhlasné stanovisko a vzdali sa možnosti odvolania, čo skrátilo celý proces,“ doplnil.

Práce na moste na Partizánskej ulici sa začali koncom septembra 2023 a prebiehali podľa harmonogramu aj počas zimných mesiacov a nepriaznivého počasia.

Rekonštrukcia zahŕňala kompletnú výmenu nosníkov, nové chodníkové rímsy, odvodnenie mosta a novú konštrukciu vozovky. Osadili tiež nové zábradlie, ktoré zdobí erb bývalej obce Stráňany.

„Rieka Laborec kedysi tvorila hranicu medzi mestom Michalovce a obcou Stráňany a zároveň oddeľovala dve uhorské župy. Michalovce patrili do župy Zemplínskej a Stráňany do Užhorodskej. Stráňany boli do roku 1925 samostatnou obcou,“ dodal Dufinec.

Stráňanský most je po rekonštrukcii už otvorený
5
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM