Veronika Ondo-Cholewová Šport Iné športy

Michalovčan Pavol Regenda je v nominácii Craiga Ramsayho na olympijské hry v Pekingu 2022!

Pavol Regenda (HK DUKLA Ingema Michalovce) sa dostal do majstrovského výberu. Blahoželáme!

Ilustračný obrázok k článku Michalovčan Pavol Regenda je v nominácii Craiga Ramsayho na olympijské hry v Pekingu 2022!
Zdroj: Facebook.com/HK Dukla Ingema Michalovce

Príjemné prekvapenie pre Šatana

Po oboch turnajoch uviedol generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan, že niektorí hráči príjemne prekvapili realizačný tím. Z Tipos extraligy sa napokon na ZOH dostali piati – Peter Zuzin, Samuel Takáč, Adrián Holešinský, Pavol Regenda a Šimon Nemec. Deväť hráčov je z českej extraligy, šiesti z KHL, dvaja z najvyššej fínskej i švajčiarskej súťaže. Obranca Kňažko hrá v zámorskej WHL a keďže má podpísanú zmluvu s Columbusom, musel Šatan riešiť jeho nomináciu dlhšie.

„Komunikoval som s generálnym manažérom Jarmom Kekäläinenom. Samo má zmluvu v NHL, ale hrá vo WHL a v Columbuse jeho účasť podporili. Čakali sme, ako to dopadne, Samo bol aj preto posledný hráč na zozname,“ povedal Šatan na utorkovej tlačovej konferencii.

V tíme chýba Róbert Lantoši, ktorý hral na MS v Rige a aj na augustovej olympijskej kvalifikácii. „Vybrali sme hráčov, ktorí sa hodia do nášho systému. Sú tam možno pre vás prekvapenia, ale vyberali sme ich podľa viacerých aspektov,“ uviedol Šatan.

Nominácie

Ramsay priznal, že tvorba tímu nebola jednoduchá.*** „Vytvoriť tím nie je nikdy jednoduchý proces. Komunikujeme s rôznymi krajinami, veľmi často a musíme prijať rozhodnutia. Vždy hovorím, že nič nie je dokonalé. Musíme pracovať na tom, čo chceme predvádzať a dosiahnuť. Už dlho si myslím, že na našom tíme je dobrá rýchlosť a aký tlak dokážeme vytvárať na ostatné tímy a ak budeme na tom stavať, môžeme zlepšiť našu hru,“*** uviedol tréner. Ramsay dúfa, že pre neho bude druhá olympiáda už jednoduchšia, ako tá premiérová v Kórejskej republike: „Na tej som sám na seba vyvíjal veľký tlak, potrpel som si na každý detail a neužil som si to tak, ako by som mal. Príliš som premýšľal, no hráčom vždy hovorím, že keď sa začne zápas, nesmú myslieť na nič, len na hru.“

Do jeho výberu sa dostalo aj päť hráčov z najvyššej domácej súťaže.*** „Nesmieme zabúdať na našu extraligu, je veľmi dôležitá. Je pravda, že týchto hráčov vidíme najviac, ale v zápasoch, v ktorých za nás hrali, nás mimoriadne oslovili a páčila sa nám ich hra, prístup i oddanosť tímu,“*** povedal kanadský tréner.

Udalosti v Michalovciach

Vedenie reprezentácie počíta aj s možnými komplikáciami v dôsledku zranení či koronavírusu a preto stále komunikuje so všetkými 44 hráčmi, ktorí figurovali na širšom zozname adeptov na Peking.

Vedenie reprezentácie muselo na poslednú chvíľu riešiť zmenu v realizačnom tíme. Po nedávnych udalostiach v Michalovciach vymenilo kustóda.

„S Marekom Jenčíkom spolupracujeme asi rok, je v reprezentácii nový. To, čo sa udialo, nás mrzí a bude to vyšetrovať nezávislá disciplinárna komisia. My však potrebujeme pokoj v príprave na ZOH a preto sme sa rozhodli, že nebude súčasťou olympijského tímu a nahradí ho niekto iný. Ak sa prejaví jeho nevina, má v budúcnosti dvere otvorené,“ dodal Šatan.

Nominácie nájdete na ďalšej strane.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM