Správy Rôzne

Michalovská spoločnosť Yazaki začala so znižovaním počtu zamestnancov

Výrobca komponentov pre automobilový priemysel spoločnosť Yazaki pôsobiaca v meste Michalovce začala so znižovaním počtu svojich zamestnancov.

Ilustračný obrázok k článku Michalovská spoločnosť Yazaki začala so znižovaním počtu zamestnancov
4
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Dôvodom je výrazný pokles objednávok, ktorý pre pandémiu nového koronavírusu zasiahol globálny automobilový priemysel. Potvrdil to hovorca spoločnosti Juraj Caránek.

360 zamestnancov

„Toto rozhodnutie nebolo jednoduché. Naše tímy skúmali a vyhodnocovali všetky dostupné možnosti,“ uviedol Caránek. Dôvody svojho piatkového rozhodnutia opiera spoločnosť Yazaki Europe najmä o zníženie sériovej výroby produktov pre Mercedes Benz, ktorá sa realizuje práve v Michalovciach. Spoločnosti tiež v roku 2020 skončila zmluva o dodávkach pre BMW, ktorú nemecká automobilka nepredĺžila.

Ako potvrdil predseda podnikového odborového zväzu Ľuboslav Kračanský, rozviazanie pracovného pomeru sa má týkať 360 spomedzi 880 zamestnancov michalovského podniku.

Vyššia miera nezamestnanosti

„Spoločnosť Yazaki ďakuje všetkým svojim zamestnancom a zainteresovaným stranám za podporu a spoluprácu,“ doplnil v tejto súvislosti Caránek s tým, že spoločnosť je pripravená spolupracovať so všetkými relevantnými zainteresovanými partnermi na podpore dotknutých zamestnancov. Podľa Kračanského slov sa odborárom podarilo vyjednať odstupné nad rámec zákonníka práce.

„Bohužiaľ, je to veľmi smutná správa pre taký región, akými sú Michalovce a okolie, keďže je tam vyššia miera nezamestnanosti,“ zhodnotil situáciu člen predstavenstva OZ KOVO Jozef Balica s tým, že byť nápomocné sú zamestnancom pripravené i odbory

Prečítajte si tiež

V Yazaki v Michalovciach by malo skončiť 360 zamestnancov
4
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM