Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Najväčším michalovským sídliskom je Východ: Nežije tu najviac ľudí

Michalovskou mestskou časťou s najväčšou rozlohou je sídlisko Východ. Vyplýva to z informácií, ktoré nám prezradila michalovská radnica.

Ilustračný obrázok k článku Najväčším michalovským sídliskom je Východ: Nežije tu najviac ľudí
Zdroj: TASR

Paneláky či vežiaky sú súčasťou slovenských miest a ani Michalovce nie sú výnimkou. Aj michalovské sídliská majú svoju rozmanitosť. Viete, ktoré je najväčšie?

Najväčšia bytovka

Sídlisko Východ je v Michalovciach najväčším zo sídlisk. Má aj ďalšie zaujímavosti. Nachádza sa tam tiež druhá najväčšia bytovka v Michalovciach. Ide o obytný blok B/1 na Ulici Jána Hollého. Pozostáva až z dvanástich vchodov. Budovanie tohto sídliska prebiehalo v rokoch 1980 až 1988. Posledná bytovka blok C/10 na Jilemnického ulici bola dokončená v lete 1988.

Východ je výnimočný aj tým, že tu bývajú ľudia, ktorí sa mohli ako prví tešiť zo supermarketu. Bol tu totiž postavený prvý supermarket pod názvom Idea. V rokoch 2008 až 2012 mesto zrealizovalo obnovu medziblokových priestorov, vynovilo chodníky, cesty aj parkoviská.

Obyvatelia sídlisk

V michalovskej radnici sme zisťovali aj to, na ktorom sídlisku žije najviac obyvateľov, ale aj to, na ktorom najmenej. Zaujímalo nás, koľko je evidovaných ľudí na jednotlivých sídliskách. Mesto Michalovce však neeviduje počet obyvateľov podľa sídlisk.

„Evidencia je vedená podľa trvalého bydliska obyvateľa, teda podľa ulíc. Navyše niektoré ulice majú obyvateľov aj v rodinných domoch a teda nie sú obyvateľmi sídlisk,“ vysvetlila hovorkyňa Mestského úradu Michalovce (MsÚ) Iveta Palečková.

Z radnice dodali, že z uvedeného dôvodu nie je možné uviesť presné počty obyvateľov jednotlivých sídlisk. „V zásade však vieme povedať, že Sídlisko východ je najväčšie sídlisko v meste,“ potvrdila I. Palečková.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM