Veronika Ondo-Cholewová Správy Rôzne

Novinka pred michalovskou nemocnicou: Mobilné odberové miesto pre testovanie, FOTO

Pred michalovskou nemocnicou je v spolupráci so súkromnými laboratóriami zriadené od tohto týždňa mobilné odberové miesto pre testovanie pacientov na COVID-19.

Ilustračný obrázok k článku Novinka pred michalovskou nemocnicou: Mobilné odberové miesto pre testovanie, FOTO
2
Galéria
Zdroj: Svet zdravia

Odbery sa robia systémom drive through. Zdravotníci michalovskej nemocnice realizujú výtery z hrdla a nosa indikovaným pacientom, ktorých na otestovanie určí RÚVZ, a tiež samoplatcom.

Každý deň

Testovanie prebieha každý deň od 8.00 h do 14.00 h v približne 5-minútových intervaloch. Samoplatcovia sa musia objednať na otestovanie vopred cez stránku.

Denné kapacity sú obmedzené a prioritou je testovanie pre RÚVZ. Samoplatcovia sa teda môžu objednať na otestovanie až po rezervácii termínov pre indikovaných pacientov určených RÚVZ v danom dni.

Výsledky testov

Dosiaľ na michalovskej infektológii hospitalizovali 76 a ambulantne ošetrili 248 pacientov v súvislosti s ochorením COVID-19. Výsledky testov ochorenie potvrdili u dvoch pacientov.

Infektológia už koncom februára vyčlenila celú lôžkovú kapacitu samostatného pavilónu iba pre pacientov s podozrením na koronavírus. K dispozícii má 57 lôžok.

Pred michalovskou nemocnicou je mobilné odberové miesto na COVID-19
2
Galéria
Zdroj: Svet zdravia
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM