Šport Iné športy

Školský basketbal s peknou myšlienkou: V Michalovciach sa bojovalo o trofej

Školáci v Michalovciach boli v pohybe. V našom meste sa uskutočnilo pekné športové podujatie s ešte krajšou myšlienkou.

Ilustračný obrázok k článku Školský basketbal s peknou myšlienkou: V Michalovciach sa bojovalo o trofej
5
Galéria
Zdroj: 1. BK Michalovce

Basketbalový klub 1.BK Michalovce v spolupráci s organizáciou Zober loptu, nie drogy a mestom Michalovce zorganizovali ďalší ročník podujatia pod názvom “Bav sa basketbalom a neber drogy”.

80 detí

Podujatie s podporou Zober loptu bolo v našom meste už štvré v poradí. Uskutočnilo sa tradične v telocvični ZŠ Krymská v Michalovciach.

„Podujatia sa zúčastnilo šesť základných škôl z Michaloviec a jedna zo Sobraniec,“ uviedol 1.BK Michalovce. Vytvorili 8 družstiev. ZŠ Okružná mala na podujatí 2 družstvá. Každá škola vytvorila zmiešané družstvo chlapcov a dievčat. „Spolu sa do aktivít zapojilo 80 detí,“ informoval 1.BK Michalovce.

Ako nás informovali z 1.BK Michalovce, prvú časť tvorili súťaže družstiev na čas v slalome s loptou, bez lopty, podávanie lôpt a nakoniec súťaž v streľbe. Následne odohrala každá škola po dva basketbalové zápasy na základe náhodného žrebu. Každá súťaž bola bodovaná a následne dostali družstvá body aj za basketbalový zápas.

„Tento rok bolo podujatie určené pred deti narodené po 1.9.2007 a mladšie. V basketbalových zápasoch bolo vidno ešte začiatočnícke prvky a chyby ale aj zápal pre hru a nasadenie,“ povedal Peter Biganič z 1.BK Michalovce. Doplnil, že deti počas zápasov usmerňoval aj kvalifikovaný rozhodca.

Víťaz

Školy získali diplomy a účastnícke listy z podujatia. Minuloročné prvenstvo obhajovala ZŠ, Okružná ´A´ (6.ZŠ) pred ZŠ, Krymská (7.ZŠ). Tentokrát trofej ostala domácim, teda konkrétne ZŠ Krymská Michalovce (7. ZŠ). Víťazné družstvo získala celkovo spolu 21 bodov, keď sa mu podarilo zvíťaziť až v troch disciplínach

Na druhom mieste skončila domáca ZŠ Okružná ´B´Michalovce (6. ZŠ) so 17 bodmi a na treťom mieste sa umiestnila ZŠ Školská (5. ZŠ) s 12 bodmi. Súboj o tretiu priečku bol tento rok veľmi vyrovnaný.

„Družstvá na prvých troch miestach sme ohodnotili vecnými cenami a víťazné družstvo si odnieslo trofej. Akcia mala pozitívny priebeh a nielen po športovej stránke splnila svoj cieľ,“ uzavrel 1.BK Michalovce.

Výsledky basketbalových zápasov

 • 3.ZŠ – 6.ZŠ ´A´ 2:10
 • 6.ZŠ ´B´ – 7.ZŠ 0:26
 • ZŠ Sobrance – 8.ZŠ 0:14
 • 2.ZŠ ´A´ – 5.ZŠ 3:8
 • 3.ZŠ – 7.ZŠ 0:14
 • 6.ZŠ ´B´ – ZŠ Sobrance 8:2
 • 8.ZŠ – 2.ZŠ 11:0
 • 6.ZŠ ´A´ – 5.ZŠ 0:2

Výsledky jednotlivých discipín

 • Slalom bez lopty : 7.ZŠ, 2.ZŠ, 5.ZŠ, ZŠ Komenského 6 Sobrance, 6.ZŠ ´ B´
 • Slalom s loptou : 7.ZŠ, 6.ZŠ ´ B´, 2.ZŠ, 6.ZŠ ´A´, 8.ZŠ
 • Podávanie lôpt : 3.ZŠ, 6.ZŠ ´ B´, 8.ZŠ, 2.ZŠ, 6.ZŠ ´A´
 • Streľba : 7.ZŠ, 6.ZŠ ´B´,5.ZŠ, ZŠ Komenského 6 Sobrance

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

FOTO: V našom meste sa uskutočnilo pekné podujatie s ešte krajšou myšlienkou
5
Galéria
Zdroj: 1. BK Michalovce
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM