Veronika Hunyadiová Správy

Špacirki po varošu organizuje Zemplínske múzeum formou videí

Dôvodom je pandémia koronavírusu. V siedmich častiach seriálu sa ľudia dozvedia zaujímavosti o významných pamiatkach a budovách v meste.

Ilustračný obrázok k článku Špacirki po varošu organizuje Zemplínske múzeum formou videí
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Zemplínske múzeum pripravuje pre nadšencov histórie špeciálne Špacirky po varošu. Tento rok sa uskutočnia bez obyvateľov a turistov, pretože aktuálna situácia neumožňuje hromadné stretávanie sa.

Historici Martin Molnár a Matej Starják plánujú natočiť sedem častí, v ktorých predstavia najvýznamnejšie pamiatky v Michaloviach.

Ako informuje dvojtýždenník Michalovčan, prvá časť je venovaná rotunde, najstaršiemu kostolíku na území mesta a najvýchodnejšie posadená rotunda, ktorá existuje na Slovensku a v Čechách. Druhá časť potom zaujímavostiam o kaštieli a kaštieľskom areáli.

V ďalších videách postupne predstavia aj stredoveký kostol, ktorý stojí na Kostolnom námestí, významné budovy v meste, vrátane radnice, Bazilike minor, Chráme sv. Ducha pri kláštore redemptoristov, neogotickú kaplnku na Hrádku, bývalý Moussonov dom, židovský cintorín a Cintorín Červenej armády. Posledná, siedma časť zatiaľ ostáva tajomstvom.

Jednotlivé diely seriálu budú k dispozícii na facebookovej stránke Zemplínskeho múzea, TV Mistral či oficiálnej stránke mesta.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM