Správy

V Michalovciach sa začalo očkovať proti koronavírusu!

Sieť nemocníc Svet zdravia sa spolu s michalovskou nemocnicou v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva aktívne zapojilo do národného očkovacieho plánu v boji proti ochoreniu COVID-19.

Ilustračný obrázok k článku V Michalovciach sa začalo očkovať proti koronavírusu!
4
Galéria
Zdroj: Svet zdravia

Nemocnice museli pripraviť vakcinačné ambulancie a vakcinačné tímy, ktorých hlavnou úlohou je v priebehu pár dní maximálne využiť dodané vakcíny a zaočkovať prihlásených zamestnancov. V štrnástich nemocniciach siete to spolu predstavuje v prvej vlne vyše 2800 ľudí.

Špeciálne boxy

Tri nemocnice – v Michalovciach, Humennom a Rožňave sa súčasne technologicky pripravujú na budúcu funkciu distribučných vakcinačných centier. Do konca januára im majú byť z Dánska dodané špeciálne mraziace boxy, ktoré budú schopné skladovať vakcíny pri extrémnych mínusových teplotách (až –80 stC).

„Zavedenie vakcíny do bežného používania predstavuje prelomový míľnik v boji s ochorením COVID-19 . Vďaka nej môžeme zásadne posunúť úroveň bezpečnosti pre našich zdravotníkov a pacientov. Navyše prichádza práve v období, kedy kritická akcieschopnosť nemocníc nie je podmienená počtom voľných lôžok ale zdravým personálom. Som rád, že rovnako to vnímajú aj kolegovia z prvej línie. Dôkazom je ich vysoký záujem o očkovanie. Napriek dobrovoľnosti, či už prekonanému ochoreniu ide dnes o nadpolovičnú väčšinu zamestnancov. Veríme, že čoskoro budeme schopní priniesť vakcinačný program aj na pôdu našich polikliník,“ zdôraznil Vladimír Dvorový, generálny riaditeľ siete ProCare a Svet zdravia.

Vakcinácie

Nemocnice siete Svet zdravia, v ktorých sa spúšťa vakcinácia zdravotníkov proti ochoreniu COVID-19 sú v mestách: Michalovce, Humenné, Rožňava, Spišská Nová Ves, Trebišov, Vranov nad Topľou, Svidník, Košice, Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom, Topoľčany, Partizánske, Galanta a Dunajská Streda. O ďalšom postupe národného očkovacieho plánu bude verejnosť priebežne informovaná v zmysle usmernení ministerstva zdravotníctva.

Vakcinácia zdravotníkov Svet Zdravia.
4
Galéria
Zdroj: Svet zdravia

Nemocnica v Michalovciach

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM