Správy Samospráva

V susednom meste pripravili pre ľudí ochranné balíčky za 7-tisíc eur

V snahe ochrániť najzraniteľnejšiu skupinu obyvateľov v čase pandémie nového koronavírusu pripravila samospráva mesta Sobrance pre seniorov nad 65 rokov "ochranné" balíčky.

Ilustračný obrázok k článku V susednom meste pripravili pre ľudí ochranné balíčky za 7-tisíc eur
Zdroj: pixabay.com

Respirátory a vitamíny budú medzi nich distribuovať zamestnanci mestského úradu. Potvrdil to primátor Pavol Džurina.

Balíčky za 7-tisíc eur

„V každom balíčku je päť kusov respirátorov FFP2, a tiež výživový doplnok s obsahom betaglukánu a vitamínov C a D3. Aspoň týmto spôsobom chceme našich seniorov ochrániť pred ochorením,“ uviedol s tým, že na 930 takýchto balíčkov minula samospráva približne 7000 eur. Do domácností by mali byť rozdistribuované do konca tohto týždňa.

Podľa primátora sa epidemiologická situácia v rámci mesta zlepšuje. „Kým pred štyrmi týždňami sme v našom odbernom mieste zaznamenali pri 500 otestovaných počas víkendu aj osem pozitívnych, uplynulý týždeň to už bol len jeden, aj to nešlo o obyvateľa mesta,“ priblížil.

Marginalizované rómske komunity

Ako dodal, samospráva aktuálne zriadila svoje druhé odberné miesto na antigénové testovanie na Michalovskej ulici, v lokalite s prevahou marginalizovanej rómskej komunity. Otvoriť ho plánujú v sobotu (27. 3.).

Samospráva chce svoje odberové miesto v Základnej škole na Komenského ulici 12 otvoriť aj počas veľkonočnej soboty, a to v čase od 8.00 do 21.00 h. Registrácia potrebná nie je.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM