Správy Rôzne

Veľké plány za vyše 800-tisíc eur: Vtáčí raj aj kaštieľ pomôžu cestovnému ruchu

Veľký projekt v Sennom má pomôcť nielen prilákať viac turistov na dolný Zemplín, ale príjemné prekvapí aj domácich. Čo majú v pláne?

Ilustračný obrázok k článku Veľké plány za vyše 800-tisíc eur: Vtáčí raj aj kaštieľ pomôžu cestovnému ruchu
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Počuli ste už o „birdwatchingu“ v chránených územiach? Ide o cezhraničný rozvoj ekoturizmu založenom na BirdWatchingu (pozorovaní vtáctva) v Senianskych rybníkoch, ktoré sú jednou z najvýznamnejších ornitologických lokalít v strednej Európe.

Obnovia aj kaštieľ

Zaujímavou atrakciou je náučný chodník Vtáčím rajom, ktorého súčasťou je aj pozorovacia veža s množstvom informačných tabúľ. Práve na revitalizácií vyhliadkovej veže a existujúceho náučného chodníka s dĺžkou 15 kilometrov sa v rámci projektu podieľa Slovenská ornitologická spoločnosť/ Birdlife Slovensko, ktorá zároveň vybuduje plne funkčné návštevnícke centrum, dažďovú záhradu a cyklopožičovňu.

„Výška podpory z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, vyčlenená na realizáciu tohto celého projektu je 818 215, 45 €,“ informovala náš spravodajský portál Drahomíra Hlohinová, správca Nadácie záchrany a obnovy Senianskeho kaštieľa.

Ďalej dodala, že v pláne je aj obnova renesančného Senianskeho kaštieľa a jeho okolia, v rámci ktorého vybudujú kemping dostupný pre širokú verejnosť. Jeho súčasťou bude výstavba hygienického zázemia s kuchynkou a parkoviska s plochou pre karavany.

Očakávajú viac turistov

Očakávaným výsledkom projektu BirdTour je rozvoj ekoturizmu, zvýšenie počtu návštevníkov v regióne a vytvorenie komplexnej návštevníckej infraštruktúry v lokalite Senianskych rybníkov. Tie sú nielen významnou turistickou lokalitou, ale taktiež skvelým východiskovým bodom do širšieho územia Medzibodrožia.

Všetky činnosti zrealizované cez tento projekt majú prispieť k rozvoju ekoturizmu a k celkovej podpore cestovného ruchu v regióne dolný Zemplín.

Pozrite si archívnu fotogalériu nižšie: Milovníci vtákov chodia do Senného obdivovať tisícky migrujúcich žeriavov

Prečítajte si tiež

OBRAZOM: Milovníci vtákov chodia do Senného
15
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: archív

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM