Kultúra

Vychutnajte si najstarší festival nášho regiónu: Zemplínske slávnosti na michalovskom námestí

Ponuka kultúrnych akcií v našom meste je aj toto leto bohatá. Najstarší z festivalov v regióne Zemplín vstúpi do svojho 60.ročníka.

Ilustračný obrázok k článku Vychutnajte si najstarší festival nášho regiónu: Zemplínske slávnosti na michalovskom námestí
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Zemplínske slávnosti sú jedným z podujatí, ktoré budete môcť navštíviť práve vďaka podpore z dotačného programu Košického samosprávneho kraja. Termín 9.- 11. august 2019 sa oplatí zaznačiť si do kalendára.

Maľované na skle

Počas tohtoročnej letne sezóny najstarší z festivalov v regióne Zemplín (Zemplínske slávnosti) oslávi 60 rokov. Základnou filozofiou podujatia je prezentácia hodnôt tradičnej ľudovej kultúry s predstavením regiónu Zemplín so svojou zvykoslovnou pestrosťou.

V úvodnom programe v rámci oficiálneho otvorenia festivalu vystúpia FS Zemplín, Jurošík, Svojina. Program v ďalšom spestrí muzikál Maľované na skle v podaní Divadla Drak.

Módna prehliadka

V sobotu čaká na odvážlivcov spoločná tancovačka Karičky, klenotnicový folklórny program, vystúpenie hostí FS Urpín z Banskej Bystrice. Návštevníci uvidia aj zahraničných hostí z Indie, Čiech a z Ukrajiny.

Sobotný večer bude patriť módnej prehliadke tradičných odevov a symbolickú bodku v závere programov jubilejného ročníka Zemplínskych slávností vytancuje svojim temperamentným vystúpením domáci folklórny súbor Zemplín.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

FS Zemplín, ktorý uvidíte počas Zemplínskych slávnosti, postavil aj na námestie máj, zaspomínajte si na to v našom videu nižšie.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM