Tlačové správy

Akadémia virtuálneho Slovenska spúšťa kampaň „ÚSPEŠNE A BEZPEČNE NA INTERNETE.“

Mesiac október je mesiacom kybernetickej bezpečnosti. Toto slovné spojenie sa v posledných mesiacoch opakuje stále častejšie. Denne sa objavujú správy o hacknutých účtoch, ukradnutých databázach, vybielených účtoch v banke. Hackeri používajú viac sofistikovanejšie metódy ako oklamať svoje obete.

Ilustračný obrázok k článku Akadémia virtuálneho Slovenska spúšťa kampaň „ÚSPEŠNE A BEZPEČNE NA INTERNETE.“
Zdroj: sk-nic

Bežný používateľ internetu nepozná všetky nástrahy. Na dostatočnú ochranu toho musí vedieť o kybernetickej bezpečnosti celkom dosť.

Odborníci v Akadémii virtuálneho Slovenska však prinášajú v kampani 7 tém, ktoré používateľom výrazne a jednoduchou formou pomôžu dozvedieť sa veľa o potrebnej ochrane ich zariadení a virtuálnej identity v kyberpriestore.

Zdroj: sk-nic

Súčasťou kampane „Úspešne a bezpečne na internete“ je aj akcia výhodnej registrácie .sk domén, ktorá bude prebiehať v dňoch 10 – 16. októbra 2022. Cena pre registrátorov bude 5,– EUR bez DPH za registráciu domény, cenu pre používateľov si určia oni. Je však isté, že 7 dní bude cena nových registrácií výhodná u všetkých dobrých registrátorov.

Čo prináša kampaň „Úspešne a bezpečne na Internete?“

Kampaň prináša v rámci Akadémie virtuálneho Slovenska 7 tém. Každá téma zahŕňa krátky článok a video, ktoré veľmi jednoduchou formou radí, ako nastaviť zariadenie, meniť heslo alebo jednoducho neopakovať tie isté návyky.

Kampaň bude prebiehať od 1. októbra do 15. novembra a každý týždeň bude prezentovaná ďalšia téma.

Prvou z nich je 7 pravidiel pre bezpečné heslo na internete. Už sám názov hovorí, že sa venuje tomu najdôležitejšiemu – zabezpečeniu účtov. Rady pomáhajú používateľom pochopiť, ako zmýšľajú útočníci a ako sa vyvarovať zbytočných chýb.

Ďalšími témami sú:

  • 3 dôvody prečo mať antivírus v počítači
  • 4 tipy ako sa chrániť proti virtuálnym podvodníkom
  • 4 tipy pre zabezpečenie dát a ich ochranu
  • 5 zásad bezpečnosti na mobilných zariadeniach
  • 3 zásady bezpečnosti na sociálnych sieťach
  • 5 rád ako zvládať dezinformácie

7 krátkych videí bude od októbra uverejňovaných na týždennej báze na Youtube kanáli Akadémie virtuálneho Slovenska, spolu s článkami a PDF ťahákmi na portáli virtualno.sk.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: sk-nic
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM