Miroslav Pomajdík Rôzne

Uzavreté cesty, meškajúce autobusy, zrútené stromy: Podrobnosti TU!

Popadané stromy, uzavreté cesty, či skrížené kamióny. Aj taká je dnešná situácia na cestách v Košickom kraji. Dopravu komplikuje silný nárazový vietor, ktorý spôsobuje aj obmedzenú viditeľnosť na cestách.

Ilustračný obrázok k článku Uzavreté cesty, meškajúce autobusy, zrútené stromy: Podrobnosti TU!
Zdroj: TASR

V noci museli uzavrieť niekoľko ciest. Pre skrížený kamión medzi Michalovcami a obcou Trhovisťe bola štátna cesta I/50 neprejazdná v oboch smeroch. Výjazd z Košíc smerom na Nižnú Hutku z dôvodu poveternostnej situácie uzavreli v oboch smeroch.

V okrese Rožňava v oblasti Dobšinský kopec museli zasahovať hasiči, ktorí odstraňovali popadané stromy na vozovke. Cestu sa podarilo sprejazdniť v oboch smeroch. Situácia na hraničnom priechode Milhosť a Slovenské Nové Mesto je pre kamióny obmedzená. Situáciu riadi polícia a pri zhoršení podmienok môže oba priechody pre kamiónovú dopravu uzavrieť.

„Momentálna situácia na cestách okresu Spišská Nová ves a Gelnica je taká, že doprava je odklonená z cesty v úseku Poprad – Spišský Štvrtok v Prešovskom kraji na cesty v Košickom kraji. Cesty v úsekoch Grajnár – Súľová a Grajnár – Mlynky sú neprejazdné alebo len veľmi ťažko prejazdné z dôvodu neustáleho padania stromov na vozovku, je tam silné sneženie s veľmi silným nárazovým vetrom, dve posýpacie vozidlá sú v úseku Grajnár – Mlynky už od 3.00 h zablokované medzi popadanými stromami, snažia sa prerezať si cestu. O pomoc boli požiadaní hasiči,“ povedala technickoprevád­zková námestníčka Správy ciest KSK Zuzana Fejesová. Cesty v okrese Gelnica sú prejazdné momentálne všetky.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM