JAB Rôzne

Aj susedné Smižany bojujú o titul NAJ obec: Darí sa im zatiaľ parádne

Slovenské dediny súťažia už niekoľko mesiacov o titul NAJ. Pozreli sme sa na to, ako sú na tom zatiaľ naši najbližší susedia ako aj iné obce nášho okresu.

Ilustračný obrázok k článku Aj susedné Smižany bojujú o titul NAJ obec: Darí sa im zatiaľ parádne
Zdroj: Dnes24.sk

Prvého apríla odštartovala súťaž o NAJ mesto/obec Slovenska 2019. Tú vyhlásil portál Slovakregion.sk a potrvá do konca októbra. Teda do úplného konca hlasovania už zostáva iba pár dní.

Nedávno sme vám ukázali, ako sa darí Spišskej Novej Vsi a teraz sme si posvietili na našich susedov aj na ďalšie štyri obce z nášho okresu. Ako sa im darí v priebežnom rebríčku?

Do súťaže sa zapojilo 2789 obcí z celého Slovenska a na prvom mieste sa momentálne nachádza Nižná Oľšava (okres Stropkov), na druhom mieste Ortuťová (okres Bardejov) a top trojku predbežne uzatvárajú práve naše Smižany. Len pre zaujímavosť, tie skončili minulý rok druhé.

A ako vyzerá priebežné poradie piatich najvyššie umiestnených obcí z nášho okresu? Tretie miesto teda momentále patrí už spomínaným Smižanom, v tesnom závese na štvrtom mieste sa nachádzajú Spišské Tomášovce a na dvanástom mieste je Hnilčík.

Podstatne ďalej sa nachádzajú Mlynky, ktorým patrí zatiaľ 29. priečka a päticu najúspešnejších dedín z nášho okresu v priebežnom rebríčku uzatvára z 35. miesta Olcnava.

Do konca súťaže však ostáva ešte niekoľko dní a všetko sa môže zmeniť. Platí, že hlasovať môžu len zaregistrovaní užívatelia s kompletne vyplnenými registračnými údajmi. Registrácia je pritom bezplatná a nezaväzujúca. Hlasovať za to isté mesto je možné maximálne jedenkrát za hodinu. Výsledky zverejní portál 5. novembra 2019.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Zaregistrovali ste? Nové športovisko pri Technickej akadémii je otvorené. Kliknite na galériu.

OBRAZOM: Slávnostné otvorenie nového športoviska pri Tech. akadémii
16
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM