Rôzne

Nové rebríčky slovenských nemocníc sú vonku: Spišskonovoveská v TOP 5

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil výsledky piateho ročníka hodnotenia nemocníc. Ako obstála tá naša?

Ilustračný obrázok k článku Nové rebríčky slovenských nemocníc sú vonku: Spišskonovoveská v TOP 5
Zdroj: Dnes24.sk

Najlepšími nemocnicami tohto roka sa stala v kategórii štátnych univerzitných a fakultných nemocníc Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici a v kategórii všeobecných nemocníc Nemocnica Košice-Šaca, 1. súkromná nemocnica.

Vyplýva to z piateho ročníka hodnotenia zdravotníckych zariadení Nemocnica roka, ktoré v pondelok zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO). Predstaviteľom nemocníc zároveň odovzdali ocenenia.

V hodnotení veľkých štátnych nemocníc získala druhé miesto Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – fakultná nemocnica a tretie miesto Univerzitná nemocnica Martin.V kategórii všeobecných nemocníc na druhom mieste skončila Ľubovnianska nemocnica a na treťom Nemocnica Poprad.

A ako dopadla tá Spišskonovoveská? Tá sa v tohtoročnom rebríčku INEKA vo svojej kategórii všeobecných nemocníc umiestnila v konkurencii ďalších 32 nemocníc na 4. mieste.

Hodnotené nemocnice podľa metodiky INEKO museli prejsť kvalifikačnými kritériami komplexnosti (poskytovanie zdravotnej starostlivosti v minimálne 5 zo 7 základných odborností) a dostatočnej veľkosti vzorky pri sledovaných ukazovateľoch. Ocenené zariadenia získali pri nich sumárne najvyšší počet bodov – rating.

INEKO porovnávalo nemocnice v rámci dvoch kategórií (štátne univerzitné a fakultné nemocnice a všeobecné nemocnice) na základe hodnôt 16 ukazovateľov v šiestich hlavných oblastiach.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Vedeli ste? V Spišskonovoveskej nemocnici pribudlo nové CT aj recepcia. Kliknite na galériu.

OBRAZOM z novoveskej nemocnice: Pochválila sa novým CT aj recepciou
13
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM