JAB Rôzne

Magické sedmičky v novoveskej pôrodnici: Aj tieto bábätka sa vypýtali na svet

Príjemne, magicky, či nešťastne. Kombináciu troch sedmičiek v dátume ľudia vnímali rôzne. Ako vyzeral 7. júl 2017 v pôrodnici v Spišskej Novej Vsi?

Ilustračný obrázok k článku Magické sedmičky v novoveskej pôrodnici: Aj tieto bábätka sa vypýtali na svet
9
Galéria

Dátum, v ktorom boli tri sedmičky, prilákal na radnicu v Spišskej rovno sedem párov. No nielen svadby boli v tento deň v našom meste v kurze. Rušno mali aj na pôrodnícko-gynekologickom oddelení v Spišskej Novej Vsi. Ako pre náš portál prezradil primár oddelenia Štefan Novysedlák, magický dátum bude mať vo svojom rodnom liste zapísaný 11 detí z nášho okresu.

„7.7.2017 sme mali v pôrodnici desať pôrodov. Narodilo sa šesť dievčat a päť chlapčekov, z toho sú aj jedny dvojičky,“ priblížil s tým, že celkovo sa tento rok narodilo na ich oddelení už 676 bábätiek.

Medzi detičkami narodenými 7. júla je aj Novovešťan Lukáško, ako druhé bábätko v rodine. „Termín som mala až o tri týždne, 27.7 kde je tiež sedmička. Ja som veľmi tento dátum nechcela, lebo som čítala, že veľa sedmičiek pokope nie je dobre, ale malý sa tak rozhodol a aby toho nebolo málo, narodil sa 8:07,“ zasmiala sa mamina Romana. Ako doplnila, samotné číslo pre ňu nič neznamená, ale keďže jej syn ich má už toľko, dúfa, že bude mať aspoň v živote šťastie.

O veľkom šťastí hovorí aj mamina z Rudnian, ktorá porodila v tento magický dátum dvojičky. „Maminou som prvýkrát a Anabelka a Alexko sa narodili spontánne, deň po termíne. Doteraz som číslo sedem nijako nevnímala, ale odzačiatku tohto roka ma nejako sedmička prenasleduje a aj deti sa narodili v tento dátum. Takže považujem za šťastie, mať dve krásne zdravé deti,“ povedala novopečená mamina Janka.

Tomášovi a Zuzane z Markušoviec sa v tento dátum narodilo tretie dieťatko v poradí. Tomáško sa vypýtal na svet o 17:10, takže má ďalšiu sedmičku ako bonus. „Neberieme tie čísla ako senzáciu, ale z takého duchovného hľadiska je pre mňa sedmička symbol plnosti,“ ozrejmil otecko Tomáš. „Určite si nebudeme na tom zakladať, ale je to pekný a sympatický dátum,“ doplnil.

Ako prezradila mamina Zuzana, okrem dátumu a času mal malý Tomáško aj číslo po narodení 667 a narodil sa ako siedme vnúča jej rodičov. „Tento dátum má v podstate aj výhodu, ľahko si ho zapamätá,“ zasmiala sa spokojná mamina.

Bábätká , ktoré do vienka dostali aj niekoľko sedmičiek, si môžete pozrieť v našej galérií!

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

V magický dátum sa narodilo v novoveskej nemocnici 11 bábätiek
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM