JAB Rôzne

Masky, tanec a dobrá nálada: Takto to roztočili na karnevale žiaci novoveskej školy, VIDEO

Čas plesov, karnevalov a zábavy je v plnom prúde. Ani na ZŠ Hutníckej na sídlisku Západ v tomto smere nazaháľali. Deti si užili svoj karneval naplno.

Zdroj: Dnes24.sk

Plesové obdobie je v plnom prúde, no okrem plesov sa konajú aj rôzne karnevaly. Jeden si mohli užiť aj žiaci základnej školy na sídlisku Západ v Spišskej Novej Vsi.

Ako pre Dnes24 povedala pedagogička a organizátorka milej akcie Mária Rímska, ide o pravidelné podujatie školy určené pre prvý stupeň, kedy sa deti môžu zabaviť aj za účasti animátorov, ktorých starostlivo vyberajú.

„Už niekoľko rokov si pozývame na karneval aj animátora. Niežeby sme nevedeli zabaviť deti, ale sme s nimi každý deň a deti potrebujú zmenu," priblížila.

Podľa jej slov každý rok sa stretne takmer stovka detí, ktoré predvedú vskutku originálne kostýmy a zároveň sa aj zabavia. „ Aj tento rok som z masiek milo prekvapená. Veľmi sa mi páči, že sa to tejto aktivity zapájajú aj rodičia a nie sú len takí, ktorí masky kúpia. Rodičia detí sa snažia, deti pomáhajú a tie masky sú naozaj krásne a nápadité," doplnila.

A tak sa v telocvični, ktorá sa na chvíľu zmenila na tanečný parket zvŕtali v tanci okrem princezien, rôznych zvieratiek či rozprávkových bytostí aj práčky, budík, mlieko či sušiak na bielizeň.

Na najkrajších dvadsať masiek čakal aj malý darček, no žiadna maska neodišla na prázdno. Okrem dobrej zábavy a malého občerstvenia v podobe šišiek a čaju o ktoré sa postarali pani kuchárky si každý odniesol sladkú odmenu.

„Ja som masku šila vlastnoručne vo voľných chvíľach. Nejaké veci som mala doma, iné dokúpila, chceli sme niečo originálne a syn mal z toho veľkú radosť," prezradia nám jedna z maminiek

„Do výroby masky sa zapojila celá rodina. Námet sme čerpali z internetu a niektoré detaily sme doplnili podľa fantázie," pochválil sa aj prítomný otecko.

Všetky masky boli parádne, nápadité a rôznorodé. Čo však bolo hlavné, že všetky deti sa zabavili a odišli z karnevalu s pekným zážitkom.

O tom, že si deti karneval naozaj užívali sa môžete presvedčiť aj v našich galériách.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Originálne masky predviedli žiaci ZŠ Hutníckej na svojom karnevale
20
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM