JAB Rôzne

Nakúpiť si budeme môcť aj bez peňazí: Takáto akcia sa chystá v Spišskej Novej Vsi

Zažite super nápad pretavený do praxe. Už čoskoro budete môcť v našom meste nakúpiť aj bez peňazí. Tu sú podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Nakúpiť si budeme môcť aj bez peňazí: Takáto akcia sa chystá v Spišskej Novej Vsi
Zdroj: Dnes24.sk

Zóna bez peňazí je akcia, na ktorú možno bez poplatkov priniesť veci, ktoré sú ešte funkčné, ale už ich majiteľ nepoužíva alebo nevie využiť.

Na akciu prichádzajú aj ľudia, aby si mohli nájsť a odniesť veci, ktoré potrebujú. Cieľom je pomôcť si navzájom, ale najmä šetriť životné prostredie, pretože každá jedna vec, ktorá môže slúžiť ďalej, nemusí ísť na skládku. V posledný novembrový deň sa bude táto akcia konať aj v Spišskej Novej Vsi.

Zóna bez peňazí bude prebiehať v sobotu 30. novembra od 10:00 do16:00 hod. v centre voľného času na Levočskej ulici.

Na Zónu bez peňazí môžete priniesť, odniesť alebo veci vymeniť. Nie je žiadnym pravidlom, že koľko vecí prinesiete, toľko si odnesiete a samozrejme aj naopak. Ak sa vám čokoľvek pozdáva, čo by vám mohlo poslúžiť, jednoducho si to vezmete. Priniesť môžete oblečenie, topánky, knihy, domáce potreby, ale i hračky, CD/DVD či športové príslušenstvo.

Ideou tejto akcie je, aby ľudia nenakupovali stále nové veci, ale vymieňali medzi sebou už existujúce a recyklovali. Takto vzniká priestor pre funkčné a stále použiteľné veci, ktoré si nájdu nových majiteľov. Znamená to, že sem nepatria veci špinavé, nekompletné či inak pokazené alebo poškodené. Všetko dobré, čo sa neodnesie, darujú organizátori ľuďom, ktorí to potrebujú.

Aj vďaka vám sa tak bude môcť naplniť hlavná myšlienka celej akcie – urobiť krajšie Vianoce tým, ktorí si to nemôžu prevažne pre nedostatok peňazí dovoliť. Darčeky predsa nemusia byť nové ani drahé, pokojne to môžu byť veci získané práve na Zóne bez peňazí.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Zaregistrovali ste? Novoveskí škôlkári si vyšli na netradičnú prechádzku. Kliknite na galériu.

Zachytené objektívom: Bubnovačka v podaní novoveských škôlkarov
20
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM