Rôzne

Prvá prírodná sauna na Spiši je hotová: Pozrite si ju na VIDEU

Relax, hviezdy a v diaľke Spišský hrad. Lesná sauna, ktorá poslúži miestnym obyvateľom aj turistom v neďalekom Spišskom Hrhove, je už hotová.

Zdroj: YouTube.com

V Spišskom Hrhove vyrástlo ďalšie lákadlo. Po niekoľkých mesiacoch práce tu dokončili Lesnú saunu. Prvá prírodná sauna na Spiši bude po kolaudácii sprístupnená verejnosti.

Ako pre Spišskú 24 povedal starosta obce Spišský Hrhov Vladimír Ledecký, chystá sa aj jej slávnostné otvorenie, ktoré je priebežne naplánované na koncom augusta, respektíve na začiatok septembra.

Lesnú saunu vybudovala obecná firma a za nápadom stojí občianske združenie Čierne diery. Ako priblížil Martin Lipták zo spomínaného združenia, saunu staval ostrieľaný majster z obecnej firmy Spišského Hrhova. „Dal sa s nami na to. Podobný škandinávsky objekt ešte nestaval, hoci je to skúsený majster. Podlaha je drevená a obal bude z kombinácie dreva a polykarbonátu. Takže sauna v noci bude vďaka sviečkam svietiť ako lampión,“ vysvetlil s tým, že tento nápad nenadchol len ich, ale aj stovky ďalších ľudí, ktorí im pomohli vyzbierať financie na saunu už za štyri dni.

Medzi najväčšie zaujímavosti prírodnej sauny podľa slov starostu obce patrí jej vzhľad, prírodná kaďa s prírodnou vodou, ako aj to, že sauna sa bude všetkým záujemcom prenajímať len za prevádzkové náklady. Lesná sauna sa nachádza približne jeden a pol kilometra od obce a vychutnať si z nej budete môcť aj výhľad na Spišský hrad.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Sauna dostávala reálne kontúry na jeseň minulého roka. V priloženej galérii nájdete zábery z počiatočných prác.

Prvá lesná sauna na Spiši sa už stavia: Sledujte tie ZÁBERY
5
Galéria
Zdroj: Daniel Goliaš
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM