Rôzne

Spišský hrad na dva dni úplne zatvoria: Čo je dôvodom?

Viete o tom? Spišský hrad už onedlho bude na dva dni úplne zatvorený. Čo je dôvodom?

Ilustračný obrázok k článku Spišský hrad na dva dni úplne zatvoria: Čo je dôvodom?
Zdroj: TASR

Spišský hrad pre rekonštrukčné práce na dva dni úplne zatvoria. Dáša Uharčeková Pavúková zo Spišského múzea v Levoči informovala, že hradný komplex bude zatvorený v budúcom týždni v pondelok a utorok (15. a 16. 7.).

„Dôvodom je vykonávanie montážnych prác súvisiacich s výmenou hlavného rozvádzača elektrickej energie a montáže zvodov bleskozvodu. Práce sú vykonávané ako súčasť realizovaného projektu Rekonštrukcia Spišského hradu, Románsky palác a západné paláce, I. etapa ,“ uviedla Uharčeková Pavúková.

Dodala, že technológia a charakter plánovaných montážnych prác si z bezpečnostných dôvodov vyžaduje zatvorenie areálu s úplným obmedzením prevádzky a vstupu návštevníkov. Spišský hrad bude v plnom rozsahu opäť otvorený v stredu (17. 7.).

Prvá časť prvej etapy rekonštrukcie Spišského hradu by mala byť ukončená na jar budúceho roka. Súčasťou obnovy je vybudovanie inžinierskych sietí, ktoré sa ťahajú zo stredného nádvoria na horný hrad, a tiež rekonštrukcia Kapitánskeho domu. Náklady hradené zo štátneho rozpočtu sú na úrovni milióna eur.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Levočská púť prilákala množstvo pútnikov. Zábery z nej nájdete v priloženej galérii.

OBRAZOM: V Levoči sa konala každoročná Mariánska púť
13
Galéria
Zdroj: TASR

Hl. foto: archívne

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM