Rôzne

Tradičný jarmok aj Dni mesta: Trojdňová slávnosť v Krompachoch začína

Návštevníci Krompašského jarmoku, ktorý sa začína vo štvrtok, sa môžu tešiť na trhy, kultúru i ďalšie sprievodné podujatia. Skrátka neprídu ani najmenší.

Ilustračný obrázok k článku Tradičný jarmok aj Dni mesta: Trojdňová slávnosť v Krompachoch začína
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Ako informovala Lucia Ďorková z Mestského úradu v Krompachoch tradičná trojdňová slávnosť v rámci osláv Dní mesta potrvá do nedele 23. septembra. Počas Krompašského jarmoku je pripravená pre verejnosť v mestskom parku zaujímavá výstavu fotografií. Obyvatelia i návštevníci Krompách si budú môcť pozrieť historické a súčasné obrázky mesta Krompachy, pričom autorom aktuálnych snímok je Peter Grohoľ.

Pochúťky aj remeselné výrobky

„Návštevníkov okrem iného čakajú stánky s rozličným sortimentom, typickými jarmočnými pochúťkami a nebudú chýbať ani remeselné výrobky,“ upozornila Ďorková s tým, že neodmysliteľnou súčasťou Krompašského jarmoku je aj bohatý kultúrny program.

Tohtoročné slávnostné otvorenie Krompašského jarmoku sa bude v piatok 21. septembra niesť v duchu ľudových tradícií. V programe sa predstavia nielen domáci Krompašania. „Diváci sa môžu tešiť napr. aj na jedinečné vystúpenie Poddukelského umeleckého ľudového súboru, určite ich poteší aj predstavenie folklórneho súboru (FS) Heľpan, ktorý sa v Krompachoch predstaví prvýkrát," doplnila Ďorková.

Nebudú chýbať ani Prešovskí heligonkári, či FS Svojina z Michaloviec. Hlavný denný piatkový program nám uzavrie domáca Ľudová hudba Hvizdošovci. Počas večera sa hostia môžu tešiť na vystúpenie slovenskej kapely Gladiator. Záver piatkového večera bude patriť mladým chlapcom zo skupiny Sám Sebou.

Nezabudli ani na najmenších

Organizátori ani tento rok nezabudli na najmenších návštevníkov Krompašského jarmoku. „Známy tanečník a choreograf Miguel spolu s tanečnou školou La Casa Del Ritmo a mažoretkami Cheeky Girls predvedie v sobotu 22. septembra zaujímavé choreografie a animácie s deťmi. Program pre najmenších si pripravili aj herci z Divadla Etudy, ktorí sa predstavia vo veselej šou,“ ozrejmila Ďorková a dodala, že návštevníci sa môžu tešiť aj na vystúpenie Ľudovej hudby KuFer.

Humor a dobrú náladu zase prinesie zábavná skupina Bravo a počas sobotného večera zaznejú aj nestarnúce hity kapely Team v podaní Team Revival Martin. „Dni mesta ukončíme nedeľnou odpustovou slávnostnou svätou omšou v rímskokatolíckom kostole sv. Jána apoštola evanjelistu v Krompachoch,“ uzatvára Ďorková.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM