JAB Rôzne

V Spišskej už dokončujú prvé centrálne ihrisko: Pozrite si ho na fotkách

Dobrá správa pre rodičov a ich ratolesti. V Spišskej už finišujú práce na prvom centrálnom ihrisku. Prinášame vám zábery naň priamo z miesta.

Ilustračný obrázok k článku V Spišskej už dokončujú prvé centrálne ihrisko: Pozrite si ho na fotkách
3
Galéria

Medzi prioritami mesta Spišská Nová Ves je okrem iného aj plán vybudovať na každom sídlisku v meste postupne každý rok jedno centrálne ihrisko pre našich najmenších obyvateľov. Prvé bude onedlho hotové.

Tešiť sa naň môžu obyvatelia sídliska Mier. Z jeho výstavbou sa začalo už v septembri a ihrisko sa nachádza v areáli materskej školy na ulici Zdenka Nejedlého. Ako nám povedal predseda mestského výboru sídliska Mier Jozef Kačenga, tento týždeň bude hotové ihrisko odovzdané mestu.

Centrálne ihrisko bude obsahovať rôzne prvky pre deti a jeho súčasťou je aj pieskovisko. „Nové ihrisko bude oplotené, ale pre verejnosť prístupné,“ povedal Kačenga. Ten zároveň dodal, že investícia do jeho výstavby je približne 50 000 eur. Zaujímalo nás aj, čo bude s inými detskými ihriskami na tomto sídlisku po vybudovaní nového. „V prípade vyhovujúceho technického stavu budú zachované aj ostatné detské ihriská na sídlisku,“ doplnil Kačenga.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Pozrite si ho už teraz: Prvé centrálne ihrisko v Spišskej je už pred dokončením!
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM